TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek Pendolino w Czechach
INFORAIL/PAP - Opublikowano: 22.07.2015 12:47:52 1 komentarz
źródł: Facebook/CD

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych, gdy ciężarówka zderzyła się z pociągiem Pendolino w pobliżu Studenki w powiecie Nowy Jiczyn, na wschodzie Czech.

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych, gdy ciężarówka zderzyła się z pociągiem Pendolino SC 512 w pobliżu Studenki w powiecie Nowy Jiczyn, na wschodzie Czech. Według szefa czeskiego MSW Milana Chovanca policja zatrzymała polskiego kierowcę ciężarówki. Do wypadku doszło w środę, 22 lipca, około godziny 7:45.

Rzecznik służb ratunkowych Lukasz Humpl powiedział, że na miejsce zdarzenia przyjechało osiem karetek pogotowia i śmigłowiec medyczny. Maszynista pociągu został ciężko ranny.

Według czeskich mediów ciężarówka wjechała na przejazd kolejowy, gdy były już opuszczane zapory i paliło się czerwone światło. Polskiemu kierowcy udało się uciec z samochodu, w który następnie uderzył pociąg. Kierowca został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie.

Pendolino kursował na trasie między Boguminem we wschodnich Czechach a miastem Franciszkowe Łaźnie na zachodzie kraju. Po zderzeniu pociąg był w stanie zatrzymać się dopiero po przejechaniu dwóch kilometrów.

Ruch kolejowy na trasie Praga-Ostrawa został wstrzymany i prawdopodobnie nie zostanie dziś przywrócony - poinformował przedstawiciel straży pożarnej. Nie kursują pociągi CD, LEOExpress oraz RegioJet. 

To jest bardzo poważny wypadek, w którym niestety nie obyło się bez ofiar. Dlatego szczególnie chciałbym złożyć kondolencje dla rodzin ofiar ? powiedział szef Ceskich drah Pavel Krtek. 

Jak zapewnia Prezes CD przewoźnik stara się teraz zapewnić komunikację zastępczą, tak, aby pasażerowie nie utknęli na długo w pociągach. Na trasy wyjechało kilkadziesiąt autobusów ? mówi Pavel Krtek. Dla pasażerów przygotowaliśmy też napoje ? dodaje. Ceskie drahy zmobilizowały także większość swoich pracowników. Dla rodzin ofiar i pasażerów przygotowano pomoc psychologiczną.

Środa była pechowym dniem dla pociągów Pendolino. W Polsce, w okolicach Blachowni pod Częstochową, Pendolino uderzyło w samochód osobowy. Tu na szczęście nikt nie zginął. Pendolino pojechało w dalszą drogę.

 


 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechy
  • MichalK – 22.07.2015

    Jakim to trzeba być imbecylem żeby doprowadzić do czegoś takiego. Mam nadzieję że kierowca ciężarówki za swoją głupotę straci prawo jazdy dożywotnio, bez możliwości odwołania.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.