TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wypadek na przejeździe, 5 osób nie żyje
INFORAIL.PL/PAP - Opublikowano: 15.06.2019 21:18:40
Wypadek na przejeździe, 5 osób nie żyje

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka w powiecie wrocławskim samochód osobowy wjechał pod pociąg. Nie żyje pięć osób.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka w powiecie wrocławskim samochód osobowy wjechał pod pociąg. Nie żyje pięć osób.

Jak przekazał w sobotę PAP st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, do wypadku doszło przed godziną 19 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej w powiecie wrocławskim.

"Samochód osobowy wjechał pod rozpędzony pociąg, nie żyje pięć osób, byli to pasażerowie samochodu osobowego" – powiedział.

Jak podały PKP PLK do wypadku doszło około godziny 18:30 na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją świetlną na szlaku Kąty Wrocławskie – Mietków. Pod pociąg relacji Szklarska Poręba - Luboń koło Poznania wjechał samochód osobowy. W wypadku zginęło 5 osób podróżujących autem. Specjalna komisja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Według wstępnych informacji sygnalizacja świetlna działała. Jest przerwa w ruchu pociągów. Zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w komunikacji są przekazywane na stacjach i przystankach.

Aktualizacja

O godzinie 21:30 wznowiono ruch pociągów na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejeździe działała sygnalizacja świetlna (pulsujące czerwone światła) oraz umieszczone są znaki STOP. Komisja szczegółowo ustali okoliczności zdarzenia. Zakończona zostaje zastępcza komunikacja autobusowa. Będzie się normalizował ruch pociąg regionalnych i dalekobieżnych. O zmianach w kursowaniu pociągów informują drużyny konduktorskie w pociągach, a na stacjach i przystankach podawane są dodatkowe komunikaty - podały PKP PLK.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przejazd kolejowy
  • Piotr Chamczyk – 16.06.2019

    Przejazd był strzeżony. Znak stop i sygnalizacja strzeże przejazdu. Od fachowego portalu należy wymagać poprawnego nazewnictwa.

  • Sebbastian Pioro – 16.06.2019

    Bo światełka to tylko dyskoteka... Świeca by fajniej droga wyglądała...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.