TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyniki konkursu 'W stronę Odry'
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.04.2018 18:00:54
Wyniki konkursu

W tym roku mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza odrzańskich imprez .

Regaty żeglarskie, spływy kajakowe, wakeboarding czy wiosłomania – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na miłośników sportów wodnych, dzięki konkursowi "W stronę Odry" organizowanemu przez samorząd województwa dolnośląskiego.

W tym roku mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza odrzańskich imprez .

w ramach obchodów Dolnośląskiego Roku Rzeki Odry 2018. Urząd marszałkowski właśnie rozstrzygnął kolejny konkurs dotyczący realizacji wszelkiego rodzaju projektów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych oraz kulturalno-edukacyjnych, które będą zachęcać do aktywności sportowej i turystyki aktywnej na Odrze i jej dopływach (jak również na innych akwenach Dolnego Śląska).

− Dofinansowanych zostanie aż 19 imprez, także fani sportów wodnych, rekreacji i turystyki nad Odrą będą mieli w czym wybierać. Mam nadzieję, że dzięki tym wydarzeniom zachęcimy mieszkańców do uczestniczenia w przyszłości w cyklicznych zajęciach. Liczę też na to, że nasza akcja będzie nie tylko kolejnym elementem promocji aktywnej turystyki na akwenach wodnych, ale po raz kolejny pokaże fantastyczne walory turystyczne Dolnego Śląska – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Samorząd województwa przekazał blisko 200 tys. zł na realizację zadań w ramach konkursu "W stronę Odry". Dotację otrzymał m.in. Klub Sportów Wodnych "Farwater", który zorganizuje 3 festiwale: w Jaworze, Kunicach i Bolesławicach. Podczas imprez będzie możliwość bezpłatnego nauczenia się takich dyscyplin jak: narciarstwo wodne, wakeboarding, żeglarstwo, motorowodniactwo, windserfing, kneeboarding i skimboarding. Odbędą się również pokazy przejazdów licencjonowanych zawodników w narciarstwie wodnym i wakeboardzie.

− Projekt "W stronę Odry" pozwala na szerszą prezentację możliwości wykorzystania zarówno samej Odry, jak i dolnośląskich rzek oraz akwenów dla celów sportowych i turystycznych. Pamiętajmy, że sporty wodne są bardzo popularne, zwłaszcza latem. Przy tej okazji pokazujemy jak bezpiecznie i atrakcyjnie spędzać czas nad wodą, promujemy też walory dolnośląskich rzek, walory przyrodnicze, wspieramy potencjał sportowy organizacji pozarządowych, które realizują projekty w szczególności dla dzieci i młodzieży. Realizacja zadań w ramach Dolnośląskiego Roku Odry, przyczyni się do powstania kolejnych, alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego w dorzeczu Odry – zaznacza wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Wyniki konkursu "W stronę Odry"
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Port Wrocław
Dolnośląskie