TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykolejony wagon pociągu towarowego. Utrudnienia na trasie do Krakowa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.10.2019 10:15:04
Wykolejony pociąg towarowy. Utrudnienia na trasie do Krakowa

Na szlaku Suchedniów - Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony.

Na szlaku Suchedniów - Łączna wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony.

Do zdarzenia doszło w nocy ok. godz. 1.00. w miejscowości Berezów. Jak podał rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemiemiec wagony "otarły się o siebie". Zapewnił, że nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska. Teren został zabezpieczony. Służby techniczne rozpoczęły działania, wprowadzono zmiany w komunikacji.

Rzecznik podał, że powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który koordynuje ruch pociągów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Rykoszyn, Włoszczowę Północ, ze zmianą czoła pociągów na stacji Żelisławice.

Pasażerowie Intercity, podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i pociągów Przewozów Regionalnych - obowiązuje honorowanie biletów.

Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku Łączna - Suchedniów. W miejscowości Berezów nieprzejezdny jest przejazd kolejowo-drogowy. Zatrzymane składy blokują skrzyżowanie. Na miejscu działają służby techniczne.

Jeszcze w środę planowane jest przywrócenie przejazdu po jednym torze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wykolejenie
Radom
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.