TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykolejony pociąg pod Opolem, są utrudnienia w ruchu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2019 08:59:39
zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

W nocy z czwartku na piątek na trasie Tarnów Opolski-Opole, wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem. Pociągi na trasie Strzelce Opolskie-Opole są kierowane na inną trasę.

W nocy z czwartku na piątek na trasie Tarnów Opolski-Opole, wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem. Pociągi na trasie Strzelce Opolskie-Opole są kierowane na inną trasę.

Do zdarzenia doszło w czwartek, krótko przed północą. Z nieustalonych jeszcze przyczyn pod Tarnowem Opolskim z torów wypadło dziesięć wagonów wiozących miał węglowy do elektrowni. Nikomu nic się nie stało. Powody wypadku będzie ustalała specjalna komisja.

Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na trasie Opole–Strzelce Opolskie. Na odcinku Opole–Tarnów Opolski za pociągi Przewozów Regionalnych wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi PKP Intercity skierowano zmienioną trasą przez Zdzieszowice i Kędzierzyn Koźle. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie. Teren zdarzenia jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby techniczne. Prace, które pozwolą przywrócić ruch mogą potrwać do niedzieli. Konieczne jest wkolejanie wagonów, naprawa toru oraz uszkodzonych słupów sieci trakcyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wykolejenie
Opole
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.