TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykolejenie w Austrii, 30 osób rannych
PAP - Opublikowano: 26.06.2018 11:03:54 1 komentarz
Wykolejenie w Austrii, 30 osób rannych (foto: PAP)

30 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko, na skutek wykolejenia się dwóch wagonów kolejki wąskotorowej w okolicach St. Poelten na północnym wschodzie Austrii - poinformował regionalny Czerwony Krzyż.

30 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko, na skutek wykolejenia się dwóch wagonów kolejki wąskotorowej w okolicach St. Poelten na północnym wschodzie Austrii - poinformował regionalny Czerwony Krzyż. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana.

Do wypadku doszło krótko po godz. 7 na trasie kolejki z sanktuarium maryjnego Mariazell do St. Poelten. W pociągu w chwili wypadku znajdowało się ok. 80 osób.

Krótko przed mostem na rzece Pielach z nieustalonych przyczyn wykoleił się pierwszy wagon, z którym następnie zderzył się wagon drugi; oba upadły na bok. Wezwane na miejsce służby ratunkowe mogły interweniować dopiero po odłączeniu od prądu sieci trakcyjnej.

Na miejsce zdarzenia wezwano m.in. 14 karetek pogotowia, trzy śmigłowce i dwa wozy strażackie.

Z powodu wypadku do odwołania zablokowano ruch na trasie między gminą Hofstetten-Gruenau a dworcem głównym w St. Poelten.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Austria
wykolejenie
  • kolejFAN – 29.06.2018

    piękna, klimatyczna kolejka do Mariazell. Polecam każdemu kto tylko będzie w okolicy Wiednia zrobić sobie taką wycieczkę na cały dzień.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !