TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykolejenie na stacji Kobylnica (aktualizacja)
PKP PLK InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2017 09:00:12 2 komentarze
Wykolejenie na stacji Kobylnica (foto: Google Maps)

W poniedziałek około godziny 15:15 na stacji Kobylnica na linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do starcia pociągu osobowego relacji Suwałki – Szczecin Główny z maszyną torową – poinformowały PKP PLK.

W poniedziałek około godziny 15:15 na stacji Kobylnica na linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do starcia pociągu osobowego relacji Suwałki – Szczecin Główny z maszyną torową – poinformowały PKP PLK.

Lokomotywa i jeden wagon wykoleiły się. Pomocy udzielono jednej osobie. Pasażerowie są opieką drużyny konduktorskiej i Państwowej Straży Pożarnej. Teren jest zabezpieczony. Obecnie ze względu na działania PSP trasa Poznań Gniezno jest nieprzejezdna. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który organizuje dalszą podróż pasażerów i opracowuje zmiany w kursowaniu pociągów.

Wg PSP na obserwacje do szpitala skierowano 10 osób – bez zagrożenia życia. Kilku osobom udzielono pomocy doraźnej.

Pasażerowie pociągu Suwałki – Szczecin mają zapewnioną dalszą podróż. Pojechali 5 autokarami w kierunku Poznania, Szamotuł i Szczecina. O godz. 17.15 wznowiono po jednym torze ruch pociągów przez stację Kobylnica. Dzięki temu zapewnione jest połączenie kolejowe Poznań – Gniezno.

PKP PLK informują, że ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski PKP Intercity Suwałki – Szczecin jechał zgodnie z podanymi sygnałami wolnej drogi. Nie wiadomo dlaczego na jego tor z bocznego toru wjechał pociąg roboczy. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii KolejowychS.A. i przewoźników. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów.

Służby techniczne przygotowują działania związane z usuwaniem wykolejonej lokomotywy i wagonu oraz pociągu roboczego. Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

PKP PLK poinformowały dziś rano, że wszystkie autokary, którymi pasażerowie pociągu Suwałki – Szczecin pojechali ze stacji Kobylnica dotarły do celu Poznania, Szamotuł i Szczecina.

Już o godz. 17.15 na stacji wznowiono ruch pociągów po jednym torze. Dzięki temu zapewniono połączenie kolejowe Poznań – Gniezno. Pociągi przejeżdżają przez stację bez większych utrudnień. Ze względu na ruch jednotorowy niektóre składy mogą mieć od kilku do kilkunastu minut opóźnienia. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów.

Wczoraj o godz. 23.00 odprowadzono ze stacji Kobylnica stojące wagony. Wkolejono jeden wagon. Trwają prace przy wkolejaniu i przygotowanie do zabrania pociągu technicznego i lokomotywy. Jeszcze dziś wieczorem planowane jest otworzenie drugiego toru.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
wykolejenie
  • Przemo Z. – 18.09.2017

    Do jakiego starcia ( chyba "gigantów" w PKP PLK SA). Doszło do zderzenia czołowego poc. TLK z drezyną sieciową firmy TORPOL.

  • gutek – 19.09.2017

    to już drugi w ciągu tygodnia błąd popełniony przez kierowców roboczych drezyn

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.