TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wykolejenie na stacji Kobylnica (aktualizacja)
PKP PLK InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2017 09:00:12 2 komentarze
Wykolejenie na stacji Kobylnica (foto: Google Maps)

W poniedziałek około godziny 15:15 na stacji Kobylnica na linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do starcia pociągu osobowego relacji Suwałki – Szczecin Główny z maszyną torową – poinformowały PKP PLK.

W poniedziałek około godziny 15:15 na stacji Kobylnica na linii pomiędzy Poznaniem a Gnieznem doszło do starcia pociągu osobowego relacji Suwałki – Szczecin Główny z maszyną torową – poinformowały PKP PLK.

Lokomotywa i jeden wagon wykoleiły się. Pomocy udzielono jednej osobie. Pasażerowie są opieką drużyny konduktorskiej i Państwowej Straży Pożarnej. Teren jest zabezpieczony. Obecnie ze względu na działania PSP trasa Poznań Gniezno jest nieprzejezdna. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który organizuje dalszą podróż pasażerów i opracowuje zmiany w kursowaniu pociągów.

Wg PSP na obserwacje do szpitala skierowano 10 osób – bez zagrożenia życia. Kilku osobom udzielono pomocy doraźnej.

Pasażerowie pociągu Suwałki – Szczecin mają zapewnioną dalszą podróż. Pojechali 5 autokarami w kierunku Poznania, Szamotuł i Szczecina. O godz. 17.15 wznowiono po jednym torze ruch pociągów przez stację Kobylnica. Dzięki temu zapewnione jest połączenie kolejowe Poznań – Gniezno.

PKP PLK informują, że ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg pasażerski PKP Intercity Suwałki – Szczecin jechał zgodnie z podanymi sygnałami wolnej drogi. Nie wiadomo dlaczego na jego tor z bocznego toru wjechał pociąg roboczy. Działa specjalny zespół PKP Polskich Linii KolejowychS.A. i przewoźników. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów.

Służby techniczne przygotowują działania związane z usuwaniem wykolejonej lokomotywy i wagonu oraz pociągu roboczego. Teren zabezpieczają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

PKP PLK poinformowały dziś rano, że wszystkie autokary, którymi pasażerowie pociągu Suwałki – Szczecin pojechali ze stacji Kobylnica dotarły do celu Poznania, Szamotuł i Szczecina.

Już o godz. 17.15 na stacji wznowiono ruch pociągów po jednym torze. Dzięki temu zapewniono połączenie kolejowe Poznań – Gniezno. Pociągi przejeżdżają przez stację bez większych utrudnień. Ze względu na ruch jednotorowy niektóre składy mogą mieć od kilku do kilkunastu minut opóźnienia. Na stacjach i przystankach podawane są informacje o zmianach w kursowaniu pociągów.

Wczoraj o godz. 23.00 odprowadzono ze stacji Kobylnica stojące wagony. Wkolejono jeden wagon. Trwają prace przy wkolejaniu i przygotowanie do zabrania pociągu technicznego i lokomotywy. Jeszcze dziś wieczorem planowane jest otworzenie drugiego toru.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
wykolejenie
  • Przemo Z. – 18.09.2017

    Do jakiego starcia ( chyba "gigantów" w PKP PLK SA). Doszło do zderzenia czołowego poc. TLK z drezyną sieciową firmy TORPOL.

  • gutek – 19.09.2017

    to już drugi w ciągu tygodnia błąd popełniony przez kierowców roboczych drezyn

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!