TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wyjątkowy mural od PKP Intercity [FILM]
- Opublikowano: 09.11.2018 21:10:02
Wyjątkowy mural od PKP Intercity (foto: PKP IC)

Mija 100 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. PKP Intercity postanowiło uczcić to w wyjątkowy sposób. Na warszawskim Powiślu powstał mural, który przez najbliższy rok będzie zdobił okolicę.

Mija 100 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. PKP Intercity postanowiło uczcić to w wyjątkowy sposób. Na warszawskim Powiślu powstał mural, który przez najbliższy rok będzie zdobił okolicę. Przedstawia on jak Polacy świętują swoją niepodległość.

8 listopada odsłonięto w Warszawie mural inspirowany odpowiedziami Polaków o tym, w jaki sposób świętują oni niepodległość. Odpowiedzi nadsyłane były w ramach konkursu zorganizowanego przez PKP Intercity #swietujemyniepodleglosc. Obraz stworzyła Aleksandra Szmida. Przez najbliższy rok mural będzie widoczny zarówno z okien pociągów przejeżdżających przez warszawskie Powiśle, jak również dla wszystkich spacerowiczów. Mural to Polska w pigułce. Znajdziemy na nim także elementy symbolizujące największe polskie miasta, w tym wrocławskie krasnale, smoka wawelskiego, górnika ze Śląska czy warszawską syrenkę. Mieszkańcy Warszawy mogą podziwiać go przy ulicy Solec 85.

Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik tak aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominając wszystkim o tym, jak ważne jest świętowanie wolności – mówi Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

PKP Intercity aktywnie włącza się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mural to jedna z naszych propozycji. Możemy pochwalić się także tym, że na polskie tory wyjechały w tym roku biało-czerwone lokomotywy. Dzięki nim polska kolej jeździ w narodowych barwach, z których jesteśmy niezmiernie dumni – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

PKP Intercity świętuje z Polakami niepodległość

W trakcie ostatnich miesięcy PKP Intercity aktywnie współpracowało z biurem Programu Niepodległa oraz Polską Organizacją Turystyczną. Dzięki temu możliwe było zorganizowanie przez przewoźnika szeregu ciekawych inicjatyw.

Wspólnie z PKP Intercity zorganizowaliśmy, przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, spacery po największych polskich miastach. Dzięki nim promowaliśmy wspólnie polskie dziedzictwo, historię i kulturę. W wyjątkowy sposób świętowaliśmy przez ostatnie miesiące stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszymy się, że PKP Intercity jest naszym partnerem w tych działaniach – tłumaczy Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu Niepodległa.

Spółkom z Grupy PKP bardzo zależy na pielęgnowaniu historii Polski i popularyzacji wiedzy na jej temat, dlatego nie mogło nas zabraknąć w świętowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – zapewnia Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A.

Odkrywanie polski z okien pociągów

PKP Intercity na co dzień zachęca Polaków do poznawania wszystkich, nawet tych najdalszych zakątków Polski. Pociągami przewoźnika można dojechać zarówno nad morze, jak i w góry. Podróżowanie po Polsce umożliwiają aż 383 pociągi, które uruchamiane są każdego dnia przez PKP Intercity!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.