TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wygodniejsze przystanki na linii Jarosław – Przemyśl
- Opublikowano: 30.03.2018 10:49:01
Wygodniejsze przystanki na linii Jarosław – Przemyśl (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe za 20 mln zł zwiększą komfort obsługi pasażerów na trzech przystankach - Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa.

PKP Polskie Linie Kolejowe za 20 mln zł zwiększą komfort obsługi pasażerów na trzech przystankach - Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa.

Przebudowa 7 wiaduktów kolejowych zapewni sprawniejszy przejazd pociągów pasażerskich i składów towarowych. Zyskają również kierowcy dzięki poszerzonym drogom pod wiaduktami. Inwestycja PLK jest kolejnym zadaniem usprawniającym podróż z Rzeszowa i Jarosławia do Przemyśla.

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że kontynuują inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl. W ubiegłym roku na roboty przeznaczono 33 mln zł. W tym tygodniu (26 marca br.) spółka podpisała umowę za blisko 20 mln zł na kolejne prace na odcinku Munina – Żurawica.

Wygodniej dla pasażerów trzech kolejnych przystanków

W ramach inwestycji przebudowane zostaną perony na przystankach: Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych wiat. Wygodniejszą podroż zapewni funkcjonalne oświetlenie, oznakowanie i systemem informacji pasażerskiej. Obiekty będą lepiej przygotowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności.

PKP PLK, w ramach innego zadania, już budują nowe perony w dogodniejszej lokalizacji, na przystanku w miejscowości Ostrowiecko. Tu podróżni skorzystają z lepszej obsługi jeszcze w połowie roku.

Sprawniej i bezpieczniej na trasie

Dzięki podpisanej umowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują 7 wiaduktów kolejowych na odcinku Munina – Żurawica. To ważne obiekty, których stan istotnie wpływa na bezpieczeństwo i sprawność przejazdu pociągów. Po pracach zapewnią one możliwość przejazdu cięższym składom towarowym. Zmiany obejmą także system komunikacji drogowej pod wiaduktami. W kilku miejscach poszerzone drogi zapewnią bezpieczniejszy i płynniejszy ruch drogowy.

Dobre zmiany na trasie Rzeszów – Przemyśl

PLK w 2017 r na trasie z Rzeszowa do Przemyśla wykonały prace za ok. 33 mln zł. Obejmowały one m.in. modernizację i zwiększenie komfortu obsługi pasażerów stacji Przeworsk i przystanku Przemyśl Zasanie. Przebudowano kilkanaście obiektów inżynieryjnych. Wcześniej wygodniejszą obsługę zyskali pasażerowie 5 stacji: Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz 6 przystanków: Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie polepszają trasę Rzeszów – Przemyśl, tworząc warunki dla krótszych i wygodniejszych podróży. Dzięki temu sprawnie dojeżdżają na wschód m.in. pociągi dalekobieżne z innych województw. Podróżni mają też dogodne połączenie na Ukrainę. Z Przemyśla do Kijowa przez Lwów odbywają się regularne kursy pasażerskie.

Podpisana 26 marca umowa na prace na odcinku Munina – Żurawica finansowana jest ze środków budżetu państwa,. Jej wartość to 19 986 463,59 zł. Prace wykona konsorcjum firm: SERSO Sp z o.o.( Lider ) i Intop Warszawa Sp. z o.o. ( Partner). Zakończenie inwestycji zaplanowane jest do lutego 2019 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Podkarpackie