TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wycieczki z przewodnikiem w Beskidy w cenie biletu na pociąg
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 26.06.2017 00:10:37
Wycieczki z przewodnikiem w Beskidy w cenie biletu na pociąg

Cykl pięciu wycieczek po Beskidach z certyfikowanym przewodnikiem w cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich przygotował już po raz drugi w wakacje samorządowy przewoźnik kolejowy woj. śląskiego. Po raz pierwszy jedna z planowanych tras powiedzie w całości czeską stroną Beskidów.

Cykl pięciu wycieczek po Beskidach z certyfikowanym przewodnikiem w cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich przygotował już po raz drugi w wakacje samorządowy przewoźnik kolejowy woj. śląskiego. Po raz pierwszy jedna z planowanych tras powiedzie w całości czeską stroną Beskidów.

To kontynuacja działań z ubiegłorocznych wakacji - przygotowanych ze spółdzielnią turystyczną "Turysta" oraz urzędem miasta Wisła.

W tym roku wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem PTTK odbędą się w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października. Należy najpierw zarejestrować się pod adresem mailowym partnera przedsięwzięcia, kupić bilet KŚ, wsiąść do pociągu, a na stacji, z której wyruszy wycieczka, zgłosić się z biletem do przewodnika.

Kolejne trasy wycieczek zaplanowano: od stacji Wisła Uzdrowisko do stacji Ustroń Polana (24 czerwca - zwiedzanie centrum Wisły, przejście przez Trzy Kopce Wiślańskie oraz Orłową), z początkiem i końcem w Ustroniu Polanie (29 lipca - Wielka Czantoria, Przełęcz Beskidek, Nydek po czeskiej stronie) oraz z początkiem i końcem w czeskim Bohuminie (przejazd do Bocanovic, przejście przez Kozubową i zwiedzanie Jabłonkowa, powrót ze stacji Navsi).

Przedostatnia wycieczka rozpocznie się i zakończy w Węgierskiej Górce (23 września - przejście przez Prusów, Słowiankę i Abrahamów), a ostatnia rozpocznie w Wilkowicach Bystrej i zakończy w Bielsku-Białej (7 października - przejście przez Klimczok i Szyndzielnię, zwiedzanie Bielska-Białej). Wszystkie wycieczki będą trwały 7-8 godzin.

Tegoroczna oferta "Kolei na Beskidy" została również przygotowana ze Spółdzielnią Turystyczną "Turysta", która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. Jedna z pięciu wycieczek będzie współorganizowana przez wiślański magistrat.

To już kolejne z szeregu działań KŚ adresowanych m.in. do turystów. Od 2015 r. dzięki współpracy z czeskim państwowym przewoźnikiem kolejowym, niektóre bilety KŚ (sieciowy imienny dobowy lub weekendowy) są honorowane na terenie całego Kraju Morawsko-Śląskiego.

Od sierpnia ub. roku na części tras samorządowej spółki możliwy stał się też bezpłatny przewóz rowerów. Przewoźnik adresował tę zachętę m.in. do rowerzystów – pod hasłem ułatwienia wycieczek w atrakcyjne miejsca, ale i do mieszkańców – by wybrali rower i pociąg, zamiast samochodu.

W ubiegłoroczne wakacje KŚ zachęcały na swoich stronach internetowych do skorzystania z wakacyjnych kursów pociągów wąskotorowych Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

W październiku i listopadzie ub. roku współpraca ta przerodziła się w "Srebrny pociąg" - wspólną ofertę niedzielnych wycieczek z Katowic do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach - przygotowaną przez KŚ, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

W tym roku z jednego biletu na przejazd pociągiem normalnym i wąskotorowym oraz na zwiedzanie tarnogórskiej kopalni srebra będzie można korzystać od września do końca listopada. Ponadto wakacyjne kursy kolejki SGKW zostały skomunikowane w Bytomiu z wybranymi pociągami KŚ.

W ostatnich dniach samorządowy przewoźnik ogłosił, że od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę jego pociągami do Katowic, będą mogli kupić bilet do Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką.

W długi sierpniowy weekend KŚ zorganizują kolejne kursy do Zakopanego. Pierwsze takie pociągi pojechały z Katowic przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką w długie weekendy: majowy i czerwcowy.

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich w woj. śląskim 1 października 2011 r. Obecnie na 11 liniach w regionie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.