TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybór miejsc na przejazdy PKP Intercity z wizualizacji od jesieni
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.07.2019 16:43:48
Wybór miejsc na przejazdy PKP Intercity z wizualizacji od jesieni

Kupując przez internet bilet na pociągi PKP Intercity od jesieni będzie można skorzystać z wizualizacji kupowanego miejsca - poinformował we wtorek dziennikarzy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Kupując przez internet bilet na pociągi PKP Intercity od jesieni będzie można skorzystać z wizualizacji kupowanego miejsca - poinformował we wtorek dziennikarzy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Mam nadzieję, że do listopada aplikacja z wizualizacją, podobną jak w przypadku zakupu biletów w samolocie będzie dostępna w PKP Intercity" - powiedział Adamczyk.

"Dla kupującego dostępna będzie nie tylko informacja, czy miejsce znajduje się przy oknie, czy przejściu. Będzie wskazane, gdzie konkretnie się znajduje. Przy kupnie biletu pokazany zostanie cały wagon i wyboru miejsca będziemy dokonywali klikając na nie" - dodał minister.

Jak poinformował prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, usługa zostanie zaproponowana najpierw w pociągach obsługiwanych przez składy Pendolino, Pesa Dart i Flirt.

"Docelowo chcemy, aby możliwość wizualizacji miejsca przy zakupie biletu przez internet dostępna była również w składach obsługiwanych przez pociągi składające się z wagonów" - dodał Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • Aleksander Wiącek – 23.07.2019

  Od tyłu lat tak kupuje bilety na kolej na Ukrainie ;)

 • Kamil Wódczak – 23.07.2019

  Bardzo dobry ruch 😊

 • Przemysław Dolny – 23.07.2019

  O szit XXI wiek powoli wkracza do pkp tosz to skandal ;)

 • Tomasz Potoczny – 23.07.2019

  Nie wiem czy śmiać się czy płakać.:D

 • Łukasz Kołodziejski – 23.07.2019

  Nareszcie! Zrobi się tak hmm....lotniczo :)

 • Piotr Kowalski – 23.07.2019

  Ciekawe jak to się sprawdzi,gdy zestawienie w dniu odjazdu nie będzie odpowiadało zaprezentowanemu w momencie zakupu biletu np zamiast wagonu Az będzie zwykły wagon B typu 111A.

 • Kajetan Dobrowolski – 23.07.2019

  Szalenstwo, kolej wkracza w XX wiek ;)

 • Rafał Wójcik – 23.07.2019

  Lipa

 • Wawerskie Linie Autobusowe – 23.07.2019

  Wow... PKP wchodzi w pierwszą dekadę XXI wieku :D W 2025 osiągnięcie 2004 względem konkurencji z zagranicy. Dlatego starych dziadów powinno się zastąpić młodymi. A niech kradną. Jest takie powiedzenie, że lepsi politycy złodzieje, niż głupcy :D Ale przynajmniej będą wiedzieli jak zaimplementować nowe technologie które naprawdę mogą pomóc w wielu aspektach. Mam wrażenie, że PKP jest zacofane w każdej dziedzinie.

 • Dominik Kasperski – 23.07.2019

  Pewnie zamiast wpisania miejsca jak obecnie, będzie można kliknąć, a obok będzie adnotacja, że nie gwarantują przedziału/bezprzedziału, lub wybór odpowiedniego widoku. Tyle rzeczy może pójść źle po drodze :)

 • Piotr Chamczyk – 23.07.2019

  "Mam nadzieję..." rzekł minister. A nadzieja matką...

 • Piotr Rakowski – 23.07.2019

  Zobaczymy jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o osoby niewidome i wybór miejsc.

 • Paweł Kopala – 24.07.2019

  NARESZCIE!

 • Sławomir Błaszak – 24.07.2019

  super, ale póki co brakuje miejsc siedzących. W miniony piątek ,,Witkacym" jechałem w obie strony bez miejsca siedzącego, gdyby nie Wars (8 miejsc!) byłoby źle, ale tam usiadłem, jadłem i piłem do woli - jako jeden ze szczęśliwców.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.