TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wybili szybę w lokomotywie, staną przed sądem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.01.2018 13:36:44 8 komentarzy
Zdjęcie ilustracyjne

Przed sądem stanie dwóch 16-latków z Łodzi, którzy z kładki kolejowej obrzucali kamieniami przejeżdżające pociągi, m.in. wybijając czołową szybę w lokomotywie.

Przed sądem stanie dwóch 16-latków z Łodzi, którzy z kładki kolejowej obrzucali kamieniami przejeżdżające pociągi, m.in. wybijając czołową szybę w lokomotywie.

Za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi im umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

Do niebezpiecznego wybryku nastolatków doszło w niedzielę ok. godz. 19.30. Jak podał Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, młodzieńcy stojąc na kładce kolejowej przy ul. Maratońskiej, rzucali kamieniami w przejeżdżające pociągi.

Wezwani na miejsce policyjni wywiadowcy zastali funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei, którzy chwilę wcześniej ujęli chuliganów podejrzewanych o wybicie czołowej szyby w elektrowozie pociągu. Wartość strat oszacowano wstępnie na blisko 16 tys. zł.

Policjanci ustalili też, że zatrzymani dzień wcześniej mogli w podobny sposób wybić przednią szybę w innym przejeżdżającym pociągu. Za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym obaj niespełna 16-latkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Grozi im umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
wypadek
Łódź
Policja
 • G.kolejarz – 15.01.2018

  Tylko tyle ? Powinni odpowiadać jak dorośli.

 • mechanik – 15.01.2018

  Trzeba dać im szanse, to przecież młodzi ludzie, prawie dzieci. Potrzebują troski i opieki psychologicznej.

 • Złomiarz – 15.01.2018

  Ty to już tylko psychiatrycznej

 • – 15.01.2018

  Zajmij się lepiej odrdzewieniem rozumu. Od tego złomu zardzewiały ci styki.

 • zxc – 15.01.2018

  oberwał EU46-504

 • Damian – 16.01.2018

  Kara powinna być surowa ale 16 tyś za szybę ?, u producenta kosztuje ona 1000 zł ale kolej ma swój nie uzasadniony cennik tylko dla tego że ktoś pod nią dał pieczątkę ze zgodna z wymogami PNW itd.Proponuję kolei za 20 tyś zł kupić sobie szyby pancerne.

 • kku – 16.01.2018

  Jak nieuzasadniony: zatrzymanie pociągu, zmiana lokomotywy, opóźnienie, wyłącznie lokomotywy z ruchu.

 • ptyś – 16.01.2018

  @ Damian: Szyby czołowe w nowoczesnych pojazdach kolejowych to nie to samo szkiełko, które kupujesz u szklarza. Szyby niektórych lokomotyw wytwarzane są w dokładnie tej samej technologii i w tych samych fabrykach, co "szyby" do samolotów myśliwskich. Nie zmienia to faktu, że obrzucanie kamieniami lokomotywy i narażanie maszynisty na utratę zdrowia i życia to po prostu bandytyzm.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.