TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wszystkie małopolskie pociągi z biletomatami
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.09.2017 18:24:59 3 komentarze
Wszystkie małopolskie pociągi z biletomatami

Władze Małopolski podpisały w piątek umowę na dostawę 133 automatów biletowych Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, które będą zamontowane we wszystkich pociągach należących do województwa oraz na kluczowych przystankach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Władze Małopolski podpisały w piątek umowę na dostawę 133 automatów biletowych Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, które będą zamontowane we wszystkich pociągach należących do województwa oraz na kluczowych przystankach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Jak przypomniał marszałek Małopolski Jacek Krupa, trzy lata temu przewoźnicy kolejowi działający na zlecenie regionu przewozili ok. 5 mln pasażerów rocznie, a obecnie, po intensywnych działaniach promujących transport kolejowy, obsługują oni 12 mln osób rocznie.

"Ilość pasażerów nam rośnie i to wymaga działań podnoszących jakość i komfort podróżowania, związanych nie tylko z nowym taborem, ale również obsługą całego systemu podróżowania" - zaznaczył marszałek.

Według niego pierwsze nowoczesne automaty biletowe pojawią się jeszcze w tym roku w pociągach województwa małopolskiego i na przystankach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wszystkie 133 takie urządzenia zostaną zamontowane do 2020 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 16,5 mln zł.

Nowe biletomaty oprócz usług dostępnych w starszych wersjach urządzeń, będą także oferowały dotychczas niedostępną kartę MKAlite, czyli "papierowy" nośnik z chipem, na którym można zapisać np. bilety dobowe i weekendowe oraz bilety wspólne na pociąg i komunikację miejską.

Pierwsze 42 biletomaty pojawią się w 21 pociągach należących do województwa małopolskiego obsługujących poszczególne trasy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Kolejnych 14 zostanie zamontowanych do końca grudnia na trasie SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, a w pierwszym kwartale przyszłego roku z urządzeń będzie można korzystać na kluczowych przystankach SKA2 Kraków Główny – Miechów/Sędziszów i SKA3 Kraków Główny - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica.

Łącznie do końca przyszłego roku mieszkańcy i turyści, którzy jeżdżą koleją, będą mieli do dyspozycji 68 automatów biletowych w pociągach oraz około 70 automatów stacjonarnych. Cała sieć docelowo składać się będzie ze 181 urządzeń.

Producentem automatów jest niemiecka firma Krauth, której urządzenia funkcjonują w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Ich montażem i wdrożeniem w Małopolsce zajmie się krakowska firma Unicard S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
bilet
biletomat
  • kolejFAN – 26.09.2017

    Może mi ktoś wyjaśnić od czego jest drużyna konduktorska?? dlaczego ona nie może sprzedawać biletów? i jak to się ma do OBOWIĄZKU wejścia do pociągu pierwszymi drzwiami i zgłoszenia się do konduktora W CELU ZAKUPU w przypadku nie posiadania biletu? przecież to są dwie sprzeczne ze sobą kwestie!

  • kolejFAN – 26.09.2017

    Te biletomaty powinny stać na peronach a nie w pociągach.To jest żywy Bareja na naszych oczach!

  • kolejFAN – 26.09.2017

    Abstrachując od powyższych kwestii, mimo że automat niemiecki daleko mu do niemieckich automatów DB które w sposób bardzo intuicyjny i dzięki łatwemu designowi urządzenia potrafi sprzedawać bilety na cały kraj,każdy pociąg a nie tylko na daną regionalną kolejkę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!