TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wstrzymany ruch pociągów między Ustroniem i Wisłą
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.08.2019 14:28:47
Wstrzymany ruch pociągów między Ustroniem i Wisłą

Po uszkodzeniu sieci trakcyjnej na linii kolejowej Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko, do czasu naprawy wstrzymano tam w środę ruch pociągów i wprowadzono zastępcze autobusy.

Po uszkodzeniu sieci trakcyjnej na linii kolejowej Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko, do czasu naprawy wstrzymano tam w środę ruch pociągów i wprowadzono zastępcze autobusy. Kolej między tymi miejscowościami ostatnio odciąża remontowaną akurat główną drogę.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, w środę około południa nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego, przejeżdżając przez przejazd kolejowo-drogowy, uszkodził sieć trakcyjną nad jednotorowym odcinkiem Ustroń Polana – Wisła Uzdrowisko.

"Na miejsce natychmiast wysłano służby techniczne i pociąg sieciowy. Ruch na trasie jest wstrzymany" - zaznaczyła Głowacka.

Jak przekazała, za pociągi regionalne na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce, Koleje Śląskie uruchamiają autobusową komunikację zastępczą, a pasażerowie na stacjach i przystankach oraz na pokładach pociągów są informowani o zmianach.

Na odcinku Ustroń Polana – Wisła Głębce w dni robocze kursuje w ciągu doby sześć par pociągów Kolei Śląskich. Mają one znaczenie w ruchu regionalnym, ale też lokalnym: w połowie grudnia 2018 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał bowiem umowę z wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle.

Prace na drodze nr 941 ruszyły wiosną br., powodując utrudnienia, szczególnie dotkliwe w sezonie turystycznym. W wakacyjne weekendy przejazd ok. 5 km między centrami Wisły i Ustronia może zajmować nawet kilkadziesiąt minut.

Uszkodzenie sieci trakcyjnej między Ustroniem i Wisłą jest w środę już kolejnym wydarzeniem na liniach kolejowych woj. śląskiego, skutkującym utrudnieniami dla pasażerów. Wcześnie rano, z powodu śmiertelnego potrącenia osoby w pobliżu stacji Zawiercie, na ok. trzy godziny zablokowany został przejazd jedynym czynnym torem Centralnej Magistrali Kolejowej do i z Warszawy. Pociągi kursowały tam objazdem.

W środę rano Koleje Śląskie informowały też o odwołaniu z przyczyn technicznych trzech par porannych kursów pociągów między Lublińcem a Częstochową. Przewoźnik deklarował organizację zastępczej komunikacji autobusowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ustroń
Wisła
Koleje Śląskie