TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wspólny bilet PR i PKP IC tylko w kasach
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.07.2017 20:00:05 8 komentarzy
Przewozy Regionalne razem z PKP Intercity – wspólny bilet na weekend!

Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity łączą swoje siły! Przewoźnicy przygotowali wspólną ofertę dla miłośników weekendowych podróży. Nowy bilet Razem w Polskę jest już dostępny w sprzedaży.

Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity łączą swoje siły! Przewoźnicy przygotowali wspólną ofertę dla miłośników weekendowych podróży. Nowy bilet Razem w Polskę jest już dostępny w sprzedaży. Ale tylko w kasach biletowych obu przewoźników. 

Największą zaletą nowej oferty jest możliwość odbycia nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników. To zachęta do poznawania kraju. Na wspólnym bilecie weekendowym można np. odkryć uroki polsko-litewskiego pogranicza (Suwałki, Trakiszki), wybierając pociąg PKP Intercity z Wrocławia, Łodzi lub Warszawy do Białegostoku, a następnie skład Przewozów Regionalnych do Suwałk czy poznać atrakcje turystyczne Roztocza, korzystając z nocnego pociągu TLK z Wrocławia przez Kraków do Rzeszowa z dogodną przesiadką na pociąg REGIO do Zamościa przez Bełżec i Zwierzyniec.

Połączenie ofert dwóch tak dużych przewoźników daje podróżnym spore możliwości, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Mam nadzieję, że wspólny bilet weekendowy zachęci do turystycznego odkrywania uroków naszego kraju – mówi Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje – to nie tylko nasze nowe hasło, ale też faktyczny sposób działania POLREGIO. Stawiamy na integrację z innymi przewoźnikami. Nowa, stworzona wspólnie z PKP Intercity oferta to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Liczymy, że dzięki niej pozyskamy też nowych klientów – dodaje Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Weekendowa podróż od 109 zł

Oferta umożliwia odbycie nieograniczonej liczby przejazdów od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Bilet jest dostępny w dwóch wersjach. Opcja Razem w Polskę Standard za 109 zł obowiązuje w drugiej klasie pociągów TLK i IC oraz w pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne. Natomiast z biletem Razem w Polskę Komfort za 189 zł można podróżować w wagonach drugiej klasy wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP, EIC, IC i TLK) oraz Przewozów Regionalnych (R, IR). Bilety są imienne, tak więc należy pamiętać o wpisaniu w sposób czytelny oraz trwały imienia i nazwiska podróżnego, a także numeru dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Dokument ten trzeba okazać podczas kontroli wraz z biletem. Ofertę weekendową można kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą w kasach biletowych obu przewoźników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Przewozy Regionalne
bilet
 • Wodzu – 14.07.2017

  Pięknie, K***a, Pięknie! Bez cienia ironii ;-)

 • Mikey – 14.07.2017

  Wielka łaska to nie jest, kupując 2 oddzielne bilety zapłacimy 81 + 39 = 120 pln, ale w Regio możemy jeździć w pt. od godz. 18, a na tym wspólnym od 19.

 • Wodzu – 14.07.2017

  I jeszcze to: https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-krajowe/razem-w-polske/ - ostatnie zdanie: Bilety w ofercie Razem w Polskę honorowane są w pociągach osobowych Kolei Dolnośląskich. No to Dolny Śląsk ma namiastkę wspólnego biletu, przynajmniej weekendowo :-)

 • hip, hip hura – 14.07.2017

  Byłbym rad usłyszeć i przeczytać ilu pasażerów skorzystało z tej "cudownej" oferty? Na samym wstępie tak po miesiącu jej obowiązywania, a o tematyce może po półroczu. Myślę że wynik może zszokować pomysłodawcę.

 • kolejFAN – 15.07.2017

  niezłe gówno w blyszczącym papierku! Wspólny bilet PKP IC (TLK) + bilet dodatkowy na WSZYSTKIE spółki za wyjątkiem KM kosztował 69+17 zł. Było to kilka lat temu. Cofnęliśmy się do epoki kamienia ciosanego i wymyśliliśmy produkt UBOŻSZY (bo nie ma w nim KŚ/KW/arrivy itp. za jedyne k...wa 109 złotych...chyba za durni mają pasażerów?!

 • dr No – 15.07.2017

  Już na rower w PR jest rezerwacja, mają coraz głupsze pomysły. A już szło w dobrą stronę...

 • www – 15.07.2017

  Wielka łaska. A można zapytać czym na tym wspólnym bilecie można jechać? Pociągów na trasie Łódź-Warszawa po prostu zatrzęsienie! Łódź naprawdę jest traktowana jak jakaś wioska? Bez jaj... IC chce brać dotację za tą trasę, a właściwie to puszcza po niej szokująco mało pociągów. A już pociągi bezpośrednie, a nie przelotowe? Zapomnij! W takim razie za co chcą pieniądze? Za opóźnienia, które są notoryczne? Pociąg spóźnia się ponad pół godziny na trasie, która powinna zajmować góra półtorej godziny? Innych miast odciętych przez remonty można wymieniać bez liku! A co tam dla kolejarzy godzinę, dwie, w tą, czy w tamtą. Kogo wy chcecie przyciągnąć do kolei?Wspólny bilet? Fajny pomysł, ale pociągów jest naprawdę za mało do potrzeb. To są żarty. Bez samochodu nie da się poruszać po naszym kraju. Liczenie na promocyjne bilety nie wchodzi w grę, bo cały weekend trzeba by poświęcić na podróżowanie z punktu A do B, a na dodatek za większą kasę niż przejazd samochodem. Kolejarze naprawdę nie wiedzą, że większość pasażerów musi jakoś dojechać do/z dworca z którego odchodzi/dojeżdża pociąg na trasie tranzytowej?Objazdy wydłużające podróżowanie pozdrawiają kolejarzy! Dalej liczcie, że jesteście konkurencyjni. Ciekawe z czym? Ludzie chcą jeździć pociągami, ale nie mają za bardzo czym.

 • kolejFAN – 16.07.2017

  @wwwnikt lepiej by tego nie opisał. Dokładnie tak jest, obecnie chcąc gdzieś normalnie dotrzeć trzeba liczyć na samego siebie i własne auto najlepiej na gaz. Bo z PICem to strach jechać. ciągłe opóźnienia, objazdy, pociągów co kot napłakał!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.