TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wspólny bilet kolejowy - czyli blankiet trzech przewoźników
TransInfo,pl - Opublikowano: 11.09.2017 10:04:36 2 komentarze
Wspólny bilet kolejowy - czyli blankiet trzech przewoźników

Od dzisiaj, 11 wrześni, podróżni w całej Polsce mogą kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie. To tzw. Pakiet Podróżnika.

Od dzisiaj, 11 wrześni, podróżni w całej Polsce mogą kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników – PKP Intercity, POLREGIO i PKP SKM w Trójmieście – na jednym blankiecie. To tzw. Pakiet Podróżnika.

Pakiet Podróżnika umożliwia pasażerom zakupienie biletów na całą podróż w jednym okienku kasowym, bez oczekiwania w kilku kolejkach. To znaczna oszczędność czasu i duże ułatwienie dla podróżnych. Wprowadzone rozwiązanie uwzględnia wszystkie zniżki i oferty handlowe poszczególnych przewoźników.

Propozycja stanowi pierwszy krok w kierunku wprowadzenia wspólnego biletu – oferty umożliwiającej przesiadki pomiędzy pociągami wszystkich spółek świadczących transportowe usługi pasażerskie w Polsce. Do udziału w inicjatywie zapraszani są wszyscy przewoźnicy kolejowi, a w dalszej perspektywie również przedstawiciele pozostałych gałęzi transportu.

W najbliższych dniach planowana jest organizacja konferencji, podczas której mowa będzie m.in. o kolejnych etapach funkcjonowania Pakietu Podróżnika.

Pakiet podróży z przesiadkami

W ramach Pakietu Podróżnika można zakupić maksymalnie 6 biletów ważnych na przejazd pociągami spółek PKP Intercity, PolRegio, PKP SKM Trójmiasto.

W Pakiecie Podróżnika dostępne są bilety na jednorazowy przejazd w wagonie z miejscami do siedzenia, z gwarancją albo bez gwarancji tego miejsca (z wyłączeniem miejsc menadżerskich). W ramach Pakietu uwzględniane są wszystkie zniżki i oferty handlowe przewoźników. Jeśli chodzi o PKP Intercity, są to:

 • SuperPromo, Promo, Wcześniej Taniej,

 • Duża Rodzina,

 • Bilet Taniomiastowy,

 • Bilet Bliskomiastowy,

 • Bilet Rodzinny,

 • Bilet dla Seniora.

Jak korzystać?

Poniżej instrukcja PKP IC, jak czytać oznaczenia na bilecie oraz przewodnik po oznaczeniach ulg:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
PKP IC
PolRegio
SKM Trójmiasto
 • Angela Macron – 12.09.2017

  Skąd to przedwojenne von/ de nach/ a ? Powinno być po polsku i angielsku i tyle, czy to regulują jakieś kolejowe przepisy?

 • Damian – 17.09.2017

  Nie będa po Angielsku, za duże wymagania masz . Ps. Wspólny bilet na wszystko, podczas kontroli biletów ujawniłem że PKP IC ma błąd w systemie , sprzedała ostatnio bilet z Warszawy do Bielska Białej na IC i SKM , mam zdjęcie tego biletu, ktoś inny ujawnił bilet do Katowic na WKD i w ten sposób ludzie przepłacają za bilety tylko dlatego że chcą go mieć na jednym blankiecie , czyli np. Warszawa-Katowice- Bielsko Biała na IC i PR cena 100zł kiedy to Warszawa -Katowice cena na IC 70zł i Katowice-Bielsko Biała na KŚ 13 zł a więc różnica 17zł. Chcieli ludzie wygody i prostactwa w rozumieniu jednego biletu to mają ale najbardziej wkurza mnie ten błąd system którzy wdrożyli informatycy biorą większa kasę niż przeciętny konduktor czy kasjerka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.