TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wreszcie jest reakcja na tłok w pociągach do Helu! Będą … autobusy
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.08.2020 08:45:25
Wreszcie jest rekcja na tłok w pociągach do Helu! Będą … autobusy

Od czwartku (6 lipca) uruchomione zostaną dodatkowe połączenia autobusowe z Władysławowa do Helu. Będą one obsługiwane przez kolejową komunikację uzupełniającą. To reakcja samorządu pomorskiego na uwagi pasażerów, którzy informowali o zatłoczeniu w pociągach.

d czwartku (6 lipca) uruchomione zostaną dodatkowe połączenia autobusowe z Władysławowa do Helu. Będą one obsługiwane przez kolejową komunikację uzupełniającą. To reakcja samorządu pomorskiego na uwagi pasażerów, którzy informowali o zatłoczeniu w pociągach.

O zmianach poinformowała w środę Dorota Patzer z urzędu marszałkowskiego. Wyjaśniła ona, że decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń autobusowych pomiędzy Władysławowem a Helem podjął samorząd województwa. Zmiany są odpowiedzą na sugestie i uwagi pasażerów oraz kolejarzy, którzy skarżyli się na tłok w pociągach.

"W związku z dużą frekwencją podróżnych, od 6 sierpnia samorząd uruchamia dodatkowe połączenia autobusowe pomiędzy Władysławowem, a Helem. Autobusy Kolejowej Komunikacji Uzupełniającej będą kursować codziennie cztery razy dziennie w każdym kierunku" - przekazała Dorota Patzer.

Z Władysławowa autobusy odjadą o godz.: 11.40, 13.50. 16.50 i 19.00; zaś z Helu o 12.45, 14.55, 17.55 i 20.00. Czas podróży to około 52 minut.

Pojazdy kolejowej komunikacji uzupełniającej nie będą się zatrzymywały na przystankach po drodze. Przejazd będzie możliwy na podstawie biletu kolejowego. Jego cena wynosi 9,80 zł.

Dodatkowe połączenia będą funkcjonowały do 31 sierpnia.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Hel
Władysławowo