TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wreszcie będzie internet w Pendolino?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 05.01.2018 23:19:09 8 komentarzy
Wreszcie będzie internet w Pendolino?

PKP Intercity bliskie jest rozpoczęcia montażu WiFi w składach Pendolino.

PKP Intercity bliskie jest rozpoczęcia montażu WiFi w składach Pendolino. Urządzenia będą instalowane w miarę jak pociągi będę przechodziły okresowe przeglądy - poinformował w piątek dziennikarzy Krzysztof Mamiński prezes zarządu PKP SA.

"Pierwsze próby są wykonane. I teraz tak jak składy będą szły do przeglądów okresowych to WiFi będzie instalowane. Wszystko jest sprawdzone, próby się odbyły i wyszły dobrze" - powiedział Mamiński.

"Nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować WiFi. Będziemy montować sukcesywnie. Ten skład, który pójdzie na przegląd będzie doposażony w WiFi" - dodał.

W przesłanym w piątek PAP komunikacie rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska informuje, że spółka otrzyma w styczniu ofertę na projekt techniczny instalacji WiFi w Pendolino.

"Następnie, po analizie dokumentacji, będziemy w stanie przedstawić harmonogram. Ze względu na trwające postępowanie nie możemy jeszcze przedstawić informacji finansowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie konieczna ingerencja w poszycie pojazdu. Natomiast w przypadku technologii dostępu do internetu przewidujemy łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach. Testy były przeprowadzone przez producenta taboru jednostkowo i wypadły pozytywnie" - napisano w komunikacie.

Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
Wi-Fi
 • Foka – 06.01.2018

  Jak skorzystam to uwierzę. Mamiński to bajkopisarz.

 • Bohdan Hmielnicki – 06.01.2018

  Sprzedać te pendolina i kupić flirty.

 • Adam – 07.01.2018

  Czyli dogadali się z Alstomem

 • antysyf – 07.01.2018

  Wstyd. Pocoagi za ponad miliard, a zamowione pseudowahadelko biznesowe bez WiFi. I te negocjacjie, jakby chodzilo o loty na ksieżyc. Ofermy.

 • Psikuta – 07.01.2018

  Oni specjalnie kupili bez. Żeby teraz mamiński mógł ogłosić sukces dobrej zmiany

 • JanuszJG – 07.01.2018

  WiFi powinno zostać zamontowane w ramach gwarancji.

 • Adam – 08.01.2018

  Niby na jakiej podstawie?Przecież gwarancja nie zawiera montażu dodatkowego wyposażenia.

 • kolejFAN – 09.01.2018

  Bohdan:ty wiesz co piszesz ? flety? te rzępolące niewygodne składy nadające się do ruchu regio? nie porównuj ich do pendolino, nie ośmieszaj się

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.