TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wracają pociągi Kolei Śląskich do Bohumina
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.07.2020 09:45:11
Wracają pociągi Kolei Śląskich do Bohumina

Od 1 lipca przywrócone zostało kursowanie pociągów Kolei Śląskich do Bohumina.

Od 1 lipca przywrócone zostało kursowanie pociągów Kolei Śląskich do Bohumina.

A to nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców województwa śląskiego. Z początkiem lipca České dráhy przywracają ruch pociągów na trasie Frydek Mistek - Czeski Cieszyn - Cieszyn.

Jak podała PAP czesko-polska granica na odcinku województwa śląskiego została otwarta o północy z poniedziałku na wtorek. Wjeżdżający do Czech muszą się jednak liczyć z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej w kraju (województwie) morawsko-śląskim. O północy na czesko-polskiej granicy zostały zlikwidowane posterunki kontrolne, ustawione 12 marca br. po czeskiej stronie granicy w związku z wprowadzonym przez władze stanem wyjątkowym.

Na terenie części kraju (województwa) morawsko-śląskiego, w powiatach karwińskim i frydecko-misteckim, istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach oraz w środkach komunikacji. Maseczki muszą mieć pasażerowie jadący razem samochodem, jeżeli nie mieszkają wspólnie.

Ograniczenia wprowadzono w restauracjach i gospodach, w których musi być zachowany odstęp między stołami i mogą przy nich siedzieć maksymalnie cztery osoby. Obostrzenia od 1 lipca przestaną obowiązywać w Pradze, gdzie nadal trzeba będzie mieć maseczkę w metrze.

Testy z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa pracownicy transgraniczni muszą przedstawiać swoim pracodawcom raz na dziesięć dni, a bez wypełnienia tego obowiązku pracodawca nie ma prawa wpuścić ich na teren zakładu pracy. Z uwagi na koszty testów, ta część rozporządzenia jest krytykowana przez polskich pracowników czeskich firm.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechy
Koleje Śląskie
Bohumin
Cieszyn