TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2020 14:45:40
Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity

PKP Intercity ponownie rozważają zakup piętrowych składów push&pull. Przewoźnik szuka osoby do realizacji tego projektu.

PKP Intercity ponownie rozważają zakup piętrowych składów push&pull. Przewoźnik szuka osoby do realizacji tego projektu.

A konkretnie chce zatrudnić osobę na stanowisko ds. realizacji projektu taborowego związanego z zakupem piętrowych zestawów push-pull.

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem szczegółowych założeń dla tego projektu taborowego. Prowadzona jest m.in. weryfikacja potencjalnej siatki połączeń, dla których składy push-pull byłyby najlepszym wariantem technicznym – poinformował nas przewoźnik.

Taką informację przekazał nam już w październiku 2019 roku szef przewoźnika Marek Chraniuk.

W 2011 roku przewoźnik ogłosił przetarg na wyprodukowanie i dostarczenie fabrycznie nowych 30 pasażerskich wagonów piętrowych, bez napędu i bez kabin sterowniczych, w tym 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 przystosowanych do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów, 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 1 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów oraz 20 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów. Wówczas szacunkowa wartość zamówienia bez VAT określona została na 153 000 000,00 PLN. Wagony miały zostać przeznaczone do obsługi linii Warszawa – Łódź. Miały być więc przystosowane do poruszania się z prędkością do 160 km/h. Teraz ich przeznaczenie ma być jednak nieco inne.

Rozważamy różne koncepcje zakupu taboru – wyjaśniał w 2019 roku Marek Chraniuk. W naszych głowach zaczyna pojawiać się temat push&pulli, ponieważ są linie, na których ze względu na krótsze perony warto pomyśleć o wagonach piętrowych. Zastanawiamy się czy uruchomić taki projekt w spółce PKP Intercity – powiedział nam jej szef. Co prawda decyzje jeszcze nie zapadły, ale sam pomysł jest intersujący. Również dla przewoźnika. Myślę, że uda się ten pomysł w miarę szybko wdrożyć – zapewnił Marek Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
push&pull
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.