TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2020 14:45:40
Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity

PKP Intercity ponownie rozważają zakup piętrowych składów push&pull. Przewoźnik szuka osoby do realizacji tego projektu.

PKP Intercity ponownie rozważają zakup piętrowych składów push&pull. Przewoźnik szuka osoby do realizacji tego projektu.

A konkretnie chce zatrudnić osobę na stanowisko ds. realizacji projektu taborowego związanego z zakupem piętrowych zestawów push-pull.

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem szczegółowych założeń dla tego projektu taborowego. Prowadzona jest m.in. weryfikacja potencjalnej siatki połączeń, dla których składy push-pull byłyby najlepszym wariantem technicznym – poinformował nas przewoźnik.

Taką informację przekazał nam już w październiku 2019 roku szef przewoźnika Marek Chraniuk.

W 2011 roku przewoźnik ogłosił przetarg na wyprodukowanie i dostarczenie fabrycznie nowych 30 pasażerskich wagonów piętrowych, bez napędu i bez kabin sterowniczych, w tym 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 przystosowanych do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów, 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 1 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów oraz 20 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów. Wówczas szacunkowa wartość zamówienia bez VAT określona została na 153 000 000,00 PLN. Wagony miały zostać przeznaczone do obsługi linii Warszawa – Łódź. Miały być więc przystosowane do poruszania się z prędkością do 160 km/h. Teraz ich przeznaczenie ma być jednak nieco inne.

Rozważamy różne koncepcje zakupu taboru – wyjaśniał w 2019 roku Marek Chraniuk. W naszych głowach zaczyna pojawiać się temat push&pulli, ponieważ są linie, na których ze względu na krótsze perony warto pomyśleć o wagonach piętrowych. Zastanawiamy się czy uruchomić taki projekt w spółce PKP Intercity – powiedział nam jej szef. Co prawda decyzje jeszcze nie zapadły, ale sam pomysł jest intersujący. Również dla przewoźnika. Myślę, że uda się ten pomysł w miarę szybko wdrożyć – zapewnił Marek Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
push&pull