TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wpadli, bo palili papierosy w pociągu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2019 11:45:23
Wpadli, bo palili papierosy w pociągu

Trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę zatrzymała Straż Graniczna w pociągu relacji Przemyśl-Wrocław. Cudzoziemcy zwrócili na siebie uwagę paląc papierosy mimo zakazu.

Trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę zatrzymała Straż Graniczna w pociągu relacji Przemyśl-Wrocław. Cudzoziemcy zwrócili na siebie uwagę paląc papierosy mimo zakazu.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymania doszło późnym wieczorem 11 listopada dzięki współpracy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze Strażą Ochrony Kolei z Przemyśla.

"Funkcjonariusze SOK patrolujący pociąg relacji Przemyśl-Wrocław zwrócili uwagę na podróżnych, którzy mimo zakazu palili w papierosy. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze chcieli nałożyć na mężczyzn mandaty karne. W wyniku rozmowy okazało się, że to obywatele Turcji w wieku od 18-22 lat. Posiadali przy sobie jedynie tureckie dowody osobiste" – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że poinformowani o zdarzeniu strażnicy graniczni w czasie postoju pociągu na stacji w Rzeszowie skontrolowali legalność pobytu cudzoziemców. Okazało się, że mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Ponadto, w tym samym czasie strażnicy graniczni z Medyki ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia zielonej granicy.

"Sprawy podwiązano i zatrzymano cudzoziemców. Ich zabrudzone ubrania oraz bagaże wskazywały, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę" – zaznaczyła rzeczniczka BiOSG.

Dodała, że obcokrajowcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i złożyli wyjaśnienia. Mówili, że do Lwowa na Ukrainie dostali się legalnie drogą lotniczą, a dalej lokalnymi środkami komunikacji przedostali się do linii granicy z Polską, którą przekroczyli pieszo kierując się nawigacją w telefonie. Chcieli dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Cudzoziemcy poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. We wtorek zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji. Rzeczniczka podała statystyki, z których wynika, że od początku 2019 roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali już ponad 120 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Najczęściej byli to obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku, których celem były kraje Europy Zachodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Straż Graniczna
Ukraina
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.