TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wpadli, bo palili papierosy w pociągu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2019 11:45:23
Wpadli, bo palili papierosy w pociągu

Trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę zatrzymała Straż Graniczna w pociągu relacji Przemyśl-Wrocław. Cudzoziemcy zwrócili na siebie uwagę paląc papierosy mimo zakazu.

Trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę zatrzymała Straż Graniczna w pociągu relacji Przemyśl-Wrocław. Cudzoziemcy zwrócili na siebie uwagę paląc papierosy mimo zakazu.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymania doszło późnym wieczorem 11 listopada dzięki współpracy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze Strażą Ochrony Kolei z Przemyśla.

"Funkcjonariusze SOK patrolujący pociąg relacji Przemyśl-Wrocław zwrócili uwagę na podróżnych, którzy mimo zakazu palili w papierosy. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze chcieli nałożyć na mężczyzn mandaty karne. W wyniku rozmowy okazało się, że to obywatele Turcji w wieku od 18-22 lat. Posiadali przy sobie jedynie tureckie dowody osobiste" – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że poinformowani o zdarzeniu strażnicy graniczni w czasie postoju pociągu na stacji w Rzeszowie skontrolowali legalność pobytu cudzoziemców. Okazało się, że mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Ponadto, w tym samym czasie strażnicy graniczni z Medyki ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia zielonej granicy.

"Sprawy podwiązano i zatrzymano cudzoziemców. Ich zabrudzone ubrania oraz bagaże wskazywały, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę" – zaznaczyła rzeczniczka BiOSG.

Dodała, że obcokrajowcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i złożyli wyjaśnienia. Mówili, że do Lwowa na Ukrainie dostali się legalnie drogą lotniczą, a dalej lokalnymi środkami komunikacji przedostali się do linii granicy z Polską, którą przekroczyli pieszo kierując się nawigacją w telefonie. Chcieli dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Cudzoziemcy poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. We wtorek zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji. Rzeczniczka podała statystyki, z których wynika, że od początku 2019 roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali już ponad 120 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Najczęściej byli to obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku, których celem były kraje Europy Zachodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Straż Graniczna
Ukraina