TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Własny punkt utrzymania taboru Kolei Wielkopolskich w 2019 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.07.2017 09:52:16
Własny punkt utrzymania taboru Kolei Wielkopolskich w 2019 roku (wiz. KW)

Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne.

Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne.

Koncepcję budowy zakładu przedstawił Włodzimierz Wilkanowicz, prezes spółki Koleje Wielkopolskie, podczas wyjazdowego posiedzenia Związku Komunikacyjnego Berlin – Branderburgia, które odbyło się właśnie w Wągrowcu. Niemieccy specjaliści od komunikacji kolejowej z Berlina i Branderburgii już po raz drugi odwiedzili Wągrowiec – tym razem, by obradować o rozwiązaniach transportowych. Wybór naszego miasta na miejsce obrad wynikał m.in. z chęci zapoznania się ze stanem realizacji koncepcji Zintegrowanego Centrum Komunikacji. Około 30-osobowa grupa specjalistów z Niemiec zwiedziła przy tej okazji nasz dworzec i jego otoczenie, a nieco później – w trakcie obrad – goście z uwagą przysłuchiwali się prezentacji prezesa Włodzimierza Wilkanowicza, który omawiał strukturę i rozwój Kolei Wielkopolskich. Właśnie przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że zapowiadana budowa Punktu Utrzymania Taboru szynobusów tej spółki rozpocznie się już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji, której koszt szacuje się na ok. 45 mln złotych, na terenie 2,5 ha powstanie hala, w której zabiegom konserwującym, czyszczeniu i sprzątaniu poddawanych będzie mogło być jednocześnie do dziesięciu szynobusów.

Mamy już gotowy projekt budowlany i kończymy procedury związane z uzyskaniem zgody na budowę – mówił prezes Włodzimierz Wilkanowicz, który przedstawił jednocześnie pierwsze wizualizacje planowanego zakładu. Przewiduje się, że zatrudni on ok. 30-40 pracowników. Zakład zacznie działać w drugiej połowie 2019 roku – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wągrowiec
Koleje Wielkopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.