TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Własny punkt utrzymania taboru Kolei Wielkopolskich w 2019 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.07.2017 09:52:16
Własny punkt utrzymania taboru Kolei Wielkopolskich w 2019 roku (wiz. KW)

Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne.

Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne.

Koncepcję budowy zakładu przedstawił Włodzimierz Wilkanowicz, prezes spółki Koleje Wielkopolskie, podczas wyjazdowego posiedzenia Związku Komunikacyjnego Berlin – Branderburgia, które odbyło się właśnie w Wągrowcu. Niemieccy specjaliści od komunikacji kolejowej z Berlina i Branderburgii już po raz drugi odwiedzili Wągrowiec – tym razem, by obradować o rozwiązaniach transportowych. Wybór naszego miasta na miejsce obrad wynikał m.in. z chęci zapoznania się ze stanem realizacji koncepcji Zintegrowanego Centrum Komunikacji. Około 30-osobowa grupa specjalistów z Niemiec zwiedziła przy tej okazji nasz dworzec i jego otoczenie, a nieco później – w trakcie obrad – goście z uwagą przysłuchiwali się prezentacji prezesa Włodzimierza Wilkanowicza, który omawiał strukturę i rozwój Kolei Wielkopolskich. Właśnie przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że zapowiadana budowa Punktu Utrzymania Taboru szynobusów tej spółki rozpocznie się już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji, której koszt szacuje się na ok. 45 mln złotych, na terenie 2,5 ha powstanie hala, w której zabiegom konserwującym, czyszczeniu i sprzątaniu poddawanych będzie mogło być jednocześnie do dziesięciu szynobusów.

Mamy już gotowy projekt budowlany i kończymy procedury związane z uzyskaniem zgody na budowę – mówił prezes Włodzimierz Wilkanowicz, który przedstawił jednocześnie pierwsze wizualizacje planowanego zakładu. Przewiduje się, że zatrudni on ok. 30-40 pracowników. Zakład zacznie działać w drugiej połowie 2019 roku – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wągrowiec
Koleje Wielkopolskie