TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wizz Air wybiera obsługę LS Airport Services
InfoAir.pl - Opublikowano: 05.01.2019 12:00:53
Wizz Air wybiera obsługę LS Airport Services

LS Airport Services przedłuża współpracę z linią Wizz Air na lotnisku w Katowicach oraz rozpoczyna obsługę samolotów węgierskiej linii na lotnisku w Krakowie

LS Airport Services przedłuża współpracę z linią Wizz Air na lotnisku w Katowicach oraz rozpoczyna obsługę samolotów węgierskiej linii na lotnisku w Krakowie

-"Cieszymy się z otrzymanej dzisiaj informacji dotyczącej przedłużenia umowy na obsługę naziemną linii Wizz Air na Lotnisku w Katowicach oraz rozpoczęcia przez LS Airport Services kompleksowej obsługi przewoźnika w otwieranej przez niego stacji na lotnisku w Krakowie. Odczytujemy to jako dobrą ocenę naszej dotychczasowej współpracy oraz szansę dalszego rozwoju naszej działalności – mówi Anna Rosek, członek Zarządu LS Airport Services ds. operacyjnych.

W Krakowie polska firma będzie świadczyła kompleksową obsługę przewoźnika począwszy od kasy biletowej poprzez obsługę bagaży po obsługę samolotów na płycie lotniska. Pierwszy samolot węgierskiego przewoźnika będzie zbazowany na lotnisku w stolicy Małopolski od kwietnia 2019 roku, a kolejny pojawi się we wrześniu. Rejsy obsługiwane będą głównie Airbusami 321, a pierwszy rejs zaplanowany jest na 4 kwietnia 2019 roku.

LS Airport Services jest największą w Polsce spółką zajmującą się handlingiem, czyli obsługą naziemną samolotów pasażerskich, prywatnych, wojskowych i rządowych. Firma oferuje usługi w zakresie m.in. załadunku i rozładunku bagażu, obsługi na płycie postojowej, odladzania samolotów i odprawy pasażerów. Zajmuje się także usługami cargo i zarządza kompleksem LS Cargo Park, na terenie którego znajduje się największy w Polsce terminal cargo. Z pracownikami LSAS ma kontakt co drugi pasażer przylatujący z i do Polski. Firma świadczy usługi na lotniskach w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Modlinie i Warszawie, obsługując ponad 50 przewoźników lotniczych z całego świata.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
WizzAir
LS Airport Services