TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wielka zbiórka książek w Kolejach Śląskich
- Opublikowano: 08.05.2019 10:01:34
Wielka zbiórka książek w Kolejach Śląskich

W ramach Roku Kultury Koleje Śląskie zachęcamy nie tylko do udziału w bookcrossingu na pokładach swoich pociągów, ale również do udziału w innych akcjach tego typu.

W ramach Roku Kultury Koleje Śląskie zachęcamy nie tylko do udziału w bookcrossingu na pokładach swoich pociągów, ale również do udziału w innych akcjach tego typu.

Dzięki Fundacji Zaczytani do 26 maja w wybranych placówkach można przekazywać książki z własnych zasobów i pomóc w tworzeniu bibliotek w szpitalach. Zaczytani to fundacja promująca czytelnictwo i edukację społeczną. W tym celu od 2013 roku organizowana jest Wielka Zbiórka Książek. Dzięki zebranym książkom tworzone są biblioteki na oddziałach szpitalnych, z których korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli. Od dwóch lat w szpitalach pojawiają się również wolontariusze, którzy czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. I tym razem zbiórka organizowana jest w największych miastach Polski. Również w takich miastach jak Katowice, Gliwice, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Rybnik oraz Częstochowa będzie można oddać książkę.

W związku z tym wraz z Wydawnictwem Tak Czytam Koleje Śląskie zachęcają wszystkich podróżnych do brania udziału w zbiórce książek. Szczegółowe informacje dotyczące placówek, w których można oddać książki można znaleźć na stronie fundacji Zaczytani.org w zakładce Wielka Zbiórka 2019. Jednocześnie przewoźnik zachęca, by korzystać z książek na pokładach pociągów i umilać sobie czas spędzony w podróży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.