TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej pociągów na Podkarpaciu, ale dopiero od września
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.06.2018 13:35:23 1 komentarz
Więcej pociągów na Podkarpaciu, ale dopiero od września

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania do harmonogramu prac remontowych prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe .

Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania do harmonogramu prac remontowych prowadzonych przez Polskie Linie Kolejowe – wyjaśnił PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Dodał, że najistotniejsza zmiana dotyczy południowej części województwa podkarpackiego.

"W związku z końcem prac modernizacyjnych na linii nr 106 (Rzeszów-Jasło) od 22 czerwca zostanie przywrócony ruch pociągów na liniach 106, 108 (Stróże-Krościenko) oraz 107 (Zagórz-Łupków). Wraca m.in. +Bieszczadzki Żaczek+ do Komańczy i połączenie weekendowe z Rzeszowa do Gorlic" – podkreślił.

Po zakończeniu remontu na linii 106 zaczną funkcjonować nowe przystanki osobowe - Zaborów Błonia, Markuszowa oraz Jasło Fabryczne.

Z kolei 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy "Wojak Szwejk". Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł oraz 1 euro z Łupkowa do Medzilaborzec.

Jak zaznaczył Prawelski, od 2 lipca, od poniedziałku do piątku, będą kursowały nowe pociągi z Rzeszowa do Łupkowa oraz z Jasła do Komańczy. "Dzięki temu będzie można codziennie bezpośrednio dotrzeć w Bieszczady ze stolicy województwa" – dodał.

Prawelski przypomniał, że od 30 czerwca do końca sierpnia w soboty i niedziele będzie kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza. "Krótki czas jazdy i komfort podróży do wypełnionego zabytkami Sandomierza, a także niska cena biletów mogą zachęcić podróżnych do wybrania się na jednodniową wycieczkę" – zachęca. Cena biletu normlanego według "Taryfy podkarpackiej" to 12,1 zł.

Drugim wakacyjnym połączniem, które będzie od 23 czerwca do końca wakacji, w soboty i niedziele, jest połączenie Rzeszów-Zamość.

Zdaniem Prawelskiego to połączenie powinno być szczególnie interesujące dla miłośników turystyki rowerowej. "Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce Green Velo. Pociągi, które będą obsługiwać to połączenie są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe, co ułatwi bezpieczny przewóz jednośladu" – podkreślił.

W związku z wejściem nowego rozkładu jazdy na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów ulegną tylko nieznacznej zmianie. Rozkład jazdy, który wejdzie w życie w niedzielę będzie obowiązywał do 1 września. Prawelski zaapelował do podróżnych, aby przed podróżą sprawdzili nowy rozkład jazdy.

Prawelski zapowiedział, że od września na liniach 106/108/107 liczba kursów pociągów Polregio zdecydowanie wzrośnie. "Będzie osiem dodatkowych połączeń pomiędzy Rzeszowem a Jasłem. Tyle samo nowych połączeń będzie pomiędzy Jasłem a Sanokiem/Zagórzem. Natomiast sześć nowych połączeń będzie pomiędzy Sanokiem/Zagórzem a Komańczą" – wymienił.

Jesienią więcej połączeń będzie także na innych liniach, np. między Rzeszowem a Dębicą na linii 91, od września będzie kursowała nowa para pociągów. Również od września, na linii 68, wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie. Wprowadzone będą również nowe połączenia między Stalową Wolą Rozwadów a Rudnikiem nad Sanem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podkarpackie
rozkład jazdy
  • DarekP – 09.06.2018

    Widzę, że zmierzamy w kierunku kolei weekendowych, do Dębicy 1 dodatkowa para pociągów, po prostu wypas.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !