TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej pasażerów w Kolejach Mazowieckich
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.05.2017 14:51:13 5 komentarzy
Więcej pasażerów w Kolejach Mazowieckich

W pierwszym kwartale roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało 16 486 560 pasażerów – podał przewoźnik. To o ponad 1 400 000 więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało 16 486 560 pasażerów – podał przewoźnik. To o ponad 1 400 000 więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Na wzrost w pierwszych miesiącach tego roku z pewnością wpłynęło zakończenie prac modernizacyjnych na linii nr 6 Warszawa Wileńska – Małkinia. Od końca grudnia na tory wróciło tam 50 połączeń, zawieszonych na czas remontu. Ponadto 60 proc. z nich obsługiwanych jest zmodernizowanym taborem. W godzinach szczytu podróżni mają teraz do dyspozycji pociąg co dziesięć minut. Nieco lepsza sytuacja była także na modernizowanej linii nr 8, gdzie ruch pociągów odbywał się po dwóch czynnych torach - mówi Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. Koleje Mazowieckie to niezmiennie drugi, pod względem przewożonych pasażerów, kolejowy przewoźnik w Polsce. Spółka informuje, że obecnie jej udział w rynku pasażerskich przewozów kolejowych, według danych Urzędu Transportu Kolejowego, wynosi 21,92 proc.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
pasażer
 • yeti – 16.05.2017

  Brawo KM!!! Kiedy zapowiadany od dawna przetarg na nowe pociąg i?

 • gutek – 16.05.2017

  linia do Sadownego zmodernizowana za grube miliony a pociągi nic nie przyspieszyły a nawet jadą dłużej

 • MichalK – 16.05.2017

  Od września będzie gigantyczny spadek w związku z remontem linii do Grodziska.

 • Wafel – 17.05.2017

  KM to kolejny przykład "kolei marszałkowskich", które radzą sobie o wiele lepiej niż PR-y. Takie koleje powinny powstać we wszystkich województwach.

 • Tomek – 18.06.2017

  @MichałK,spadek na czas remonty. Potem spadki będą odrobione - nawet z nawiązką :) Spokojnie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.