TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Więcej odcinków na 200 km/h w 2020 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.01.2020 12:45:17
Więcej odcinków na 200 km/h w 2020 roku

W 2020 roku ma być więcej odcinków, po których pociągi będą mogły kursować z prędkością 200 km/h – wynika z zapewnień PKP PLK.

W 2020 roku ma być więcej odcinków, po których pociągi będą mogły kursować z prędkością 200 km/h – wynika z zapewnień PKP PLK.

Prace, które mają zmierzać do podniesienia prędkości prowadzimy na linii nr 9 – powiedział nam Arnold Bresch, członek Zarządu PKP PLK. Mamy tutaj do czynienia z nietypowym układem, ponieważ po zakończeniu prac inwestycyjnych na tej linii i po zabudowaniu systemu ETCS mieliśmy podnieść prędkość. Okazało się jednak, że z uwagi na brak doświadczeń w Polsce proces ten przedłużył się – wyjaśnił przedstawiciel PKP PLK. Dlaczego? Otóż jak się okazało ani instytucje naukowe, z którymi spółka współpracowała ani też UTK nie podnosił prędkości na linii, która była zmodernizowana. Stąd też przy udziale Instytutu Kolejnictwa trzeba było określić zakres działań do wykonania. Formalności, które określą standard na przyszłe lata z jednej strony trzeba było przeprowadzić, z drugiej zaś wpłynęło to na zmianę terminu podniesienia prędkości do 200 km/h na trasie z Warszawy do Gdańska.

Prawie ze 100% pewnością możemy powiedzieć, że od korekty czerwcowej prędkość zostanie podniesiona – powiedział Arnold Bresch. Jak wiadomo skorzystają na tym przede wszystkim pasażerowie pociągów kategorii EIP, które prawdopodobnie od czerwca pojadą ze stolicy do Trójmiasta szybciej.     


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK