TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiceprezes PKP SA ma zostać lubelskim marszałkiem z nadania PiS
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.10.2018 10:21:30
Wiceprezes PKP SA ma zostać lubelskim marszałkiem z nadania PiS (foto: PKP SA)

Wiceprezes PKP SA i szef lubelskich struktur PiS ma zostać marszałkiem województwa lubelskiego.

Wiceprezes PKP SA i szef lubelskich struktur PiS ma zostać marszałkiem województwa lubelskiego.

Sam zainteresowany na łamach lubelskiej prasy nie zaprzecza tym doniesieniom. Miszczuk zasiadał już w lubelskim sejmiku w latach 2005-2006. Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych został Prezesem PKP Informatyka, od lipca 2018 roku zasiada w Zarządzie PKP SA.

Jak czytamy na stronie PKP SA Tomasz Miszczuk jest absolwentem studiów prawniczych. W latach 2001-2005 odbył studia doktoranckie na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2004-2016 zajmował różne stanowiska w radach nadzorczych spółek samorządowych i zarządach stowarzyszeń wspierających rozwój regionalny, m.in. w zakresie infrastruktury. W latach 2005-2006 był wicemarszałkiem województwa lubelskiego. W latach 2008-2015 zajmował stanowisko prezesa Instytutu Technologii Administracji Publicznej, gdzie odpowiadał m.in. za opracowanie planów i strategii transportu i rozwoju oraz realizowanie projektów doradczych w zakresie zamówień publicznych i funduszy unijnych dla jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw wielu branż. Prowadził również analizy procesów prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, w tym m.in. PKP Energetyka. Od stycznia 2016 do lipca 2018 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PKP Informatyka spółka z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
lubelskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.