TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wiceminister Bittel o wielkich inwestycjach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.08.2019 12:44:10
fot. PKP PLK

Realizujemy największe inwestycje, które realnie zwiększają dostęp mieszkańców do kolei, a tym samym zapewniają dobre podróże w aglomeracjach i między regionami - mówił we wtorek w Otwocku wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Realizujemy największe inwestycje, które realnie zwiększają dostęp mieszkańców do kolei, a tym samym zapewniają dobre podróże w aglomeracjach i między regionami - mówił we wtorek w Otwocku wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Jak powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, celem Krajowego Programu Kolejowego, którego częścią jest m.in. przebudowa linii Warszawa - Lublin, jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna.

Podczas briefingu Andrzej Bittel i prezes PKP Polskich Linii Kolejowych SA Ireneusz Merchel podsumowali dotychczasową realizację inwestycji na linii Warszawa - Lublin, a przede wszystkim prace wykonane w Otwocku. W podwarszawskim mieście powstały dwa nowe perony, przejście podziemne i pierwsze z dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań z trasa kolejową. Wartość prac realizowanych przez PKP PLK w Otwocku to około 90 mln zł.

Trwają prace nad przebudową drugiej części stacji w Otwocku. Powstaje trzeci peron, który będzie dostosowany do obsługi pociągów dalekobieżnych i aglomeracyjnych. Układane są także tory, elementy sieci trakcyjnej, kontynuowana jest budowa przejść pod torami. W sumie ma być zmodernizowanych około 10 km torów i sieci trakcyjnej, a także ułożonych 30 rozjazdów. Powstanie także nowoczesny system sterowania ruchem.

Jak zapowiedziano podczas briefingu, jeszcze w sierpniu rozpocznie się także przebudowa drugiego wiaduktu w ul. Orlej w Otwocku.

Zaznaczono także, że jednocześnie z modernizacją stacji Otwock trwa przebudowa dotychczas jednotorowego odcinka linii kolejowej łączącej Otwock z Pilawą. Jest tam kładziony drugi tor, przebudowywana sieć trakcyjna i perony.

Inwestycja w Otwocku jest częścią jednego z największych projektów w Krajowym Programie Kolejowym - modernizacji trasy kolejowej Warszawa - Lublin. Jego wartość to ponad 3,4 mld zł, z czego unijne dofinansowanie to ponad 2,9 mld zł. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na 2022 rok.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrzej Bittel
PKP PLK
Otwock
  • Tadeusz Mandziej – 06.08.2019

    Lepiej niech ktoś opublikuje nakłady na utrzymanie infrastruktury drogowej a kolejowej z okresu od 1990-lub 2000 roku do teraz,wnioski same wypłyną.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.