TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Węzeł Sądowa z dofinansowaniem
UM KATOWICE TL, TransInfo - Opublikowano: 03.07.2017 11:38:00
Katowicki węzeł przesiadkowy Sądowa nie dla tramwajów

Budowa węzła przesiadkowego Sądowa uzyskała dofinansowanie: 28 czerwca w Warszawie w Centrum Unijnych Projektów Transportowych Katowice podpisały umowę o dofinansowanie unijne dla projektu budowy węzła

28 czerwca 2017 w Warszawie w Centrum Unijnych Projektów Transportowych Miasto Katowice podpisało umowę o dofinansowanie unijne dla projektu budowy węzła przesiadkowego "Sądowa".

To wielki sukces katowickiego samorządu. Węzeł przesiadkowy usytuowany nieopodal dworca kolejowego umożliwi wygodne przesiadki z komunikacji miejskiej na autobusy komunikacji lokalnej, regionalnej, ponadregionalnej, krajowej i międzynarodowej. Przy ulicy Sądowej powstaną parkingi dla rowerów, samochodów i autobusów, ciągi piesze i rowerowe. Podróżni będą mogli skorzystać z poczekalni. Chcemy jak najszybciej przystąpić do procedury przetargowej, tak by jeszcze w 2019 roku z węzła przesiadkowego mogli korzystać podróżni – zapowiada prezydent Marcin Krupa.

Projekt pn. "Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych – Węzeł Sądowa" będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, Priorytet VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach.

Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 34 639 636,41 PLN, wartość całkowita projektu wynosi 59 516 070,10 PLN. Okres realizacji rzeczowej przypada na okres od IV kwartału 2017 do III kwartału 2019.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie
węzeł