TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Węgliniec dostanie parowóz? Od PKP CARGO
- Opublikowano: 30.01.2019 12:39:39
Węgliniec dostanie parowóz? Od PKP CARGO (foto: UM Węgliniec)

18 stycznia 2019 roku Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek spotkał się z Prezesem Zarządu PKP Cargo Czesławem Warsewiczem.

18 stycznia 2019 roku Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek spotkał się z Prezesem Zarządu PKP Cargo Czesławem Warsewiczem.

Celem spotkania było omówienie warunków pozyskania parowozu przez gminę. Otóż piękny pomnik – wizytówka Gminy i Miasta Węgliniec jest dzierżawiony. W związku z tym gmina, każdego roku ponosi koszt dzierżawy, który wynosi niewiele ponad 1200 zł miesięcznie. Jeśli PKP Cargo przychyli się do prośby dotyczącej przejęcia taboru historycznego na własność, to w budżecie gminy zostaną uwolnione wyżej wspomniane środki. Przy tej okazji gość wraz z Panem Burmistrzem w obecności Pana Krzysztofa Polewskiego odwiedzili Galerię Historii Lokalnej i dworzec kolejowy.

W Węglińcu można podziwiać parowóz Tkh 2942.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parowóz
Węgliniec
PKP CARGO
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.