TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

We wtorek największa umowa Newagu na lokomotywy
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.05.2018 10:12:28 1 komentarz
We wtorek największa umowa Newagu na lokomotywy (foto: Newag)

We wtorek Newag podpisze największą w swojej historii umowę na dostawę lokomotyw.

We wtorek Newag podpisze największą w swojej historii umowę na dostawę lokomotyw.

Chodzi mianowicie o zamówienie na 20 elektrowozów dla PKP Intercity. W przetargu firma z Nowego Sącza pokonała PESĘ i CRRC. Zaproponowała cenę 367.624.958,40 zł brutto za zamówienie podstawowe, 551.437.437,60 zł z opcją, cenę jednostkową 17.712.000,00 zł brutto oraz stawkę za świadczenie usług utrzymania 0,54 zł brutto. Oferta otrzymała 93,46 pkt.

Obecnie PKP Intercity eksploatują już dwa Griffiny. Jak powiedział nam Jarosław Oniszczuk, członek Zarządu PKP Intercity współpraca z Newagiem w tym zakresie układa się dobrze. Eksploatacja lokomotyw pozwoli nam na wyeliminowanie ewentualnych mankamentów przy zamówieniu – podstawowym – mówił. To zatem dobre rozwiązanie dla obu stron, pozwoli na wzajemne przekazanie spostrzeżeń przed rozpoczęciem dostaw kolejnych lokomotyw.

Przypomnijmy, że dwa Griffiny zostały wydzierżawione przez PKP Intercity od Newagu. Prowadzą pociągi na trasach z Warszawy do Krakowa i Wrocławia, wcześniej też do Gdyni.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
PKP Intercity
lokomotywa
Griffin
umowa
  • mechanik – 26.05.2018

    Nowe i niezawodne, tak trzymać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.