TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa ZOO po nowemu, bardziej przystępna, lepiej oświetlona
- Opublikowano: 16.04.2018 10:45:34
Warszawa ZOO po nowemu, bardziej przystępna, lepiej oświetlona (foto: PKP PLK)

Osobom o ograniczonej mobilności sprawniejszy dostęp na perony przystanku Warszawa ZOO zapewni nowa pochylnia.

Osobom o ograniczonej mobilności sprawniejszy dostęp na perony przystanku Warszawa ZOO zapewni nowa pochylnia – poinformował Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Spółka wymienia też gabloty, oświetlenie i oznakowanie. Na prace przeznaczone zostanie 850 tysięcy złotych.

Na przystanku Warszawa ZOO trwa budowa pochylni poprawiających dostępność do pociągów m.in. osób o ograniczonej mobilności. Będą sprawniejsze i wygodniejsze przesiadki z pociągów do komunikacji miejskiej – podał Jakubowski.

Nowe dojście powstaje od strony ronda Starzyńskiego. Będzie miało 2,5 metra szerokości, co umożliwi wygodne minięcie się dwóch wózków inwalidzkich. Zakończona została już większość prac. Wykonawca uporządkuje jeszcze teren. Będzie zainstalowanych 9 słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami, co zapewni dobre warunki obsługi po zmroku. Teraz roboty skupiają się na dokończeniu nawierzchni, montażu balustrad. Całość robót zostanie wykonana do końca maja.

Na przystanku Warszawa ZOO jest już wybudowane nowe dojście do peronu w poziomie szyn. Powstała też dwuetapowa pochylnia dostosowana dla potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Większe bezpieczeństwo zapewni "labirynt" przy przejściu dla pieszych – wymuszający uważne spojrzenie na tory. Wartość całości prac, finansowanych z budżetu spółki, to 850 tysięcy zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.