TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY - Opublikowano: 26.03.2008 14:08:46
Warszawa: Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym

Na posiedzeniu w dniu 25 marca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym, przedłożony przez Ministra Infrastruktury.

Na posiedzeniu w dniu 25 marca br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym, przedłożony przez Ministra Infrastruktury.
Nowe przepisy dotyczą grupy pracowników kolejowych wykonujących pracę w interoperacyjnych kolejowych usługach transgranicznych. Będą oni objęci postanowieniami umowy zawartej miedzy Wspólnotą Kolei Europejskich (CER) a Europejską Federacją Pracowników Transportu (ETF), która reguluje odpoczynek dobowy w miejscu zamieszkania, odpoczynek dobowy poza tym miejscem, czas przerw w pracy, odpoczynek tygodniowy, czas prowadzenia pociągu. Czas pracy maszynistów kolejowych będzie podlegał kontroli.
Obowiązek stosowania zapisów tej umowy będzie realizowany w transgranicznych przewozach pasażerskich w odległości nie większej niż 15 kilometrów od granicy oraz w przewozach między granicznymi stacjami kolejowymi: Rzepin, Tuplice, Zebrzydowice. Zasady te mają także obowiązywać wobec pociągów na trasach transgranicznych, które zaczynają lub kończą swój bieg na terytorium Polski, a korzystają z infrastruktury kolejowej innego państwa i nie zatrzymują się na jego terytorium.
Przepisy nowelizowanej ustawy będą miały zastosowanie do pracowników spółek PKP Cargo SA i PKP Intercity.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
CER
Rząd
PKP IC
PKP Cargo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.