TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Warszawa: PKP PLK milczy w sprawie remontu średnicy
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.08.2018 09:36:13
Warszawa: PKP PLK milczy w sprawie remontu średnicy (foto: Wikipedia/Błażej Pindor, lic.CC BY-SA 3.0)

Nadal nie znamy ostatecznej koncepcji remontu linii średnicowej w Warszawie – powiedziała nam Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Nadal nie znamy ostatecznej koncepcji remontu linii średnicowej w Warszawie – powiedziała nam Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Spotykamy się z PKP PLK w rożnych sprawach, ale nie odnośnie średnicy. Na tę chwilę nie ma żadnych rozmów – dodała.

Przypomnijmy, że linia średnicowa ma znowu być remontowana. Co więcej jedna z koncepcji zakłada jednoczesne zamknięcie i torów dalekobieżnych i podmiejskich. Na to Warszawa nie zgadza się. Cały czas stoimy na stanowisku, że zamknięcie średnicy dalekobieżnej i podmiejskiej jest niedopuszczalne. To sparaliżuje ruch w Warszawie – powiedziała Renata Kaznowska. Jednocześnie przypomniała remont wiaduktów na ul. Obozowej, który trwał zaledwie kilka dni i spowodował olbrzymie utrudnienia. Każda taka inwestycja wymaga zamknięcia ulic i uzgodnień z miastem. A te ze strony PKP PLK nie są nawet rozpoczęte.

PKP PLK natomiast cały czas analizują. Jak wiadomo żaden z wariantów remontu średnicy nie został jeszcze wybrany. Nie jest zatem wykluczone, że kolejarze będą chcieli zamknąć obie średnice. Ruch w takiej sytuacji miałby być prowadzony remontowaną właśnie trasą obwodową Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska i do stacji Warszawa Główna, która jest budowana w zasadzie od podstaw.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
linia średnicowa
remont
Warszawa