TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wakacyjna oferta PKP Intercity
- Opublikowano: 03.06.2019 13:15:57 2 komentarze
Wakacyjna oferta PKP Intercity

PKP Intercity uruchomi wiele sezonowych połączeń, zapewniając możliwość dojazdu do popularnych ośrodków turystycznych.

PKP Intercity uruchomi wiele sezonowych połączeń, zapewniając możliwość dojazdu do popularnych ośrodków turystycznych.

Pasażerowie, którzy planują wakacyjny wypoczynek nad morzem będą mogli skorzystać z dodatkowego połączenia do Kołobrzegu obsługiwanego przez Pendolino. Od 19 czerwca do 31 sierpnia codziennie będzie kursować pociąg relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków przez Warszawę. Połączenie Warszawy z Kołobrzegiem zapewni skład EIC Posejdon, który w okresie wakacji będzie kursować codziennie.

Ponadto w okresie wakacji pociąg IC Malczewski, jeżdżący na co dzień w relacji Przemyśl – Kołobrzeg, pojedzie w wydłużonej relacji do Ustki. Dłuższą trasę będzie pokonywać także skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Piła, który umożliwi dojazd do Kołobrzegu. Ponadto PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg TLK Delfin. Od poniedziałku do piątku będzie kursować na trasie Łódź – Gdynia – Łódź przez Warszawę, a w weekendy pojedzie z Łodzi aż do Łeby.

W wakacje pociąg IC Chełmoński relacji Przemyśl – Jelenia Góra poprowadzi grupę wagonów na odcinku Wrocław – Hrubieszów, przełączaną w Przeworsku. Dzięki temu podróżni m.in. z Zamościa będą mogli dojechać bezpośrednio do Krakowa i Wrocławia. Zamość zyska także nowe bezpośrednie połączenie z Warszawą i Lublinem. Zapewni je pociąg TLK Zamoyski, który pojedzie w nowej relacji Warszawa – Zamość.

Mieszkańcy powiatów jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego będą mogli dojechać do Trójmiasta dzięki zmianie skomunikowania pociągu łącznikowego z dotychczasowego TLK Malinowski na TLK Małopolska relacji Przemyśl – Gdynia. Dzięki dalszemu skomunikowaniu będzie możliwość dojazdu także do Łupkowa w Bieszczadach.

Na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania powrócą pociągi dalekobieżne. Tą trasą pojadą wszystkie ekspresy PKP Intercity oraz składy TLK Zielonogórzanin, IC Gałczyński, TLK Paderewski, IC Barbakan. Roboty na linii będą jeszcze kontynuowane.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • kolejFAN – 04.06.2019

    to chyba jesteś slepy bo nurki -okularniki są wynajmowane od Czechów od ponad 5 lat i nie są rupieciami

  • kolejFAN – 05.06.2019

    pisałem o tym na wielu forach, nie ma POSEJDONA z Białegostoku do Szczecina przez Gdynię ,Kołobrzeg i Trzebiatów.. dlaczego? zapewne przez brak taboru, bo jak inaczej to tłumaczyc?!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !