TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wakacje z Przewozami Regionalnymi
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.06.2020 13:45:07
Wakacje z Przewozami Regionalnymi

Jak co roku w czerwcu Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości.

Jak co roku w czerwcu Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości.

Dzięki sezonowym pociągom z wielu regionów kraju dojechać będzie można zarówno w góry, jak i nad morze czy nad jeziora. Przewoźnik twierdzi, że na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach i odpowiednio dostosowuje ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. Trudno odkodować w jaki sposób realizowane jest to dostosowywanie ilości połączeń, wydawało nam się, że kursy realizowane są według rozkładu jazdy, ale być może przewoźnik znalazł na to jakiś sposób.  

W nowych i zmodernizowanych składach wagony są klimatyzowane, znajdują się w nich także strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych pasażerów. W starych i niezmodernizowanych składach nie ma ani klimatyzacji ani stref dla najmłodszych. Można za to otworzyć okno i trafić na włączone ogrzewanie, nawet w lecie.

Nad morze

Na pasażerów udających się nad Bałtyk czeka w tym roku szereg ciekawych nadmorskich kierunków: Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, a także unikatowy na mapie polskiego wybrzeża - półwysep Helski. Dzięki tegorocznym połączeniom kolejowym Polacy dotrą do kultowych miejscowości, takich jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia czy Hel. Trójmiasto to doskonała baza wypadowa w Bory Tucholskie (Czersk). Ale uwaga. W pociągach może być tłok, co pokazał już długi weekend czerwcowy. Dodatkowo Przewozom Regionalnym nadpaliły się dwa wagony, które miały jeździć do Helu. Trudne wakacje dla przewoźnika, zwłaszcza, że sam twierdzi, iż Polacy w tym roku ruszą tłumnie nad polskie morze. Warto przypomnieć, że kiepską ofertę Przewozów Regionalnych już chyba widzą inni. W tym roku po raz pierwszy PKS Gdańsk uruchomi dwa połączenia z Gdańska do Władysławowa. Zawsze to jakaś alternatywa…

Mazury i Podlasie

Z Przewozami Regionalnym można również próbować odwiedzić Warmię i Mazury (m.in. Giżycko, Pisz, Ełk, Ruciane Nida, Ostróda, Iława) oraz Podlasie (Waliły, Hajnówka) i Roztocze (Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Susiec, Bełżec, Hrebenne). Trzeba jednak pamiętać, że są to regiony ze słabą ofertą kolejową, a i tabor pozostawia sporo do życzenia.

Wakacje na południu Polski

Przewozy Regionalne oferują połączenia w Beskid Makowski (Maków Podhalański), Gorce (Rabka-Zdrój) na Podhale (Zakopane, Nowy Targ), Beskid Sądecki (Rytro, Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój) czy w Sudety (Szklarska Poręba) i Rudawy Janowickie (Janowice Wielkie). W rozkładzie jazdy znalazła się także malownicza trasa w Bieszczady (do słowackich Medzilaborzec przez Komańczę i Łupków). Przewozy Regionalne oferują także pociągi Superregio z Krakowa i Katowic do Zatora, gdzie znajduje się słynny park rozrywki Energylandia i połączenia z Katowic i Kielc do Buska-Zdroju. Warto jednak pamiętać, że rozkładowo do Zakopanego pojedziemy dłużej niż autobusem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne