TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wakacje w PKP Intercity bez wypożyczeń wagonów?
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.04.2018 12:13:29 2 komentarze
Wakacje w PKP Intercity bez wypożyczeń wagonów?

Zbliżają się wakacje. Do rozpoczęcia sezonu pozostało nieco ponad dwa miesiące. Naturalnym zatem wydaje się być pytanie o ponowne wypożyczenia wagonów.

Zbliżają się wakacje. Do rozpoczęcia sezonu pozostało nieco ponad dwa miesiące. Naturalnym zatem wydaje się być pytanie o ponowne wypożyczenia wagonów.

Na taki ruch PKP Intercity zdecydowały się w poprzednich latach. Jak będzie w tym roku?

Analizujemy – tajemniczo mówi nam Jarosław Oniszczuk, wiceprezes PKP Intercity. Mam nadzieję, że inaczej to rozwiążemy. Mamy zupełnie inną koncepcję, jak to zrobić. Zobaczymy – dodaje.

Na razie Jarosław Oniszczuk nie chce zdradzać szczegółów tej koncepcji, pytanie o to czy ostanie ona zrealizowana własnym taborem skwitowane zostało jedynie uśmiechem. Czyżby PKP Intercity szykowały jakąś niespodziankę dla pasażerów?

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach wakacyjne składy były wzmacniane czeskimi wagonami. Te nie cieszyły się dobrą sławą wśród pasażerów, którzy narzekali głównie na niewygodne siedzenia. Po wypowiedzi wiceprezesa Jarosława Oniszczuka możemy wnioskować, że w tym roku spółka obsłuży wszystkie połączenia własnym taborem. Czy tak się stanie? Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
tabor
wagon
 • Piotr Kowalski – 04.04.2018

  Znaczy pociągi latem będą krótsze,a część połączeń w rodzaju np ,,Bory Tucholskie,, zostanie zawieszona,by znalazły się wagony do obsługi pociągów sezonowych.Inaczej tego nie widzę,jeśli ma nie być czeskich wagonów.

 • Michał Gąsior – 04.04.2018

  Już się boję co to za niespodzianka :p 30% zniżki za jazdę na stojąco, 50% zniżki za jazdę w wagonie bydlęcym? 🤣

 • Komentator – 04.04.2018

  Czeskie wagony będą, tylko bez przetargu. Po prostu międzynarodowe pociągi będę zestawione z ich wagonów (podobno obieg będzie do Gdyni) , a żeby nie stały w oczekiwaniu na powrót do Pragi zrobią kółko na jakimś wewnętrznym TLK.

 • Bartłomiej Jasiński – 04.04.2018

  Albo jazda tramwajami typu Dart i Flirt.

 • DarekP – 04.04.2018

  Przecież od początku bieżącego rozkładu wiadomo, ze w sezonie będą pociągi zaczynające bieg w Bohuminie, a kończące nad polskim morzem. Trudno więc oczekiwać, że będą złożone z polskich wagonów.Plany były na trasy na Hel, z Wrocławia do Łeby, czy z Przemyśla do Kołobrzegu, oczywiście ilość miejsc rezerwacyjnych 8x10.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.