TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wagony za ED250 do Kołobrzegu na dłużej. Do odwołania
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.06.2018 09:38:02
Wagony za ED250 do Kołobrzegu na dłużej. Do odwołania

Wygląda na to, że składy wagonowe zamiast ED250 na połączeniach do Kołobrzegu zostaną na dłużej. O problemie pisaliśmy już w poniedziałek.

Wygląda na to, że składy wagonowe zamiast ED250 na połączeniach do Kołobrzegu zostaną na dłużej. O problemie pisaliśmy już w poniedziałek.

Dziś na stronie przewoźnika pojawił się bowiem komunikat, dotyczący jedynie sytuacji na tej trasie, bez wskazania konkretnych dni, do odwołania, w których wagony będą kursować zamiast Pendolino. PKP Intercity piszą w nim:

Informujemy, że od dnia 23-06-2018 do odwołania następujące pociągi EIP będą obsługiwane zastępczymi składami wagonowymi:

Pociąg EIP 1840 relacji Warszawa Zachodnia-Kołobrzeg w zestawieniu: jeden wagon klasy 1, wagon gastronomiczny oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Pociąg EIP 8140 relacji Kołobrzeg- Warszawa Zachodnia w zestawieniu: jeden wagon klasy 1, wagon gastronomiczny oraz sześć wagonów klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Pociąg EIP 8302 relacji Kołobrzeg – Kraków Główny na odcinku Kołobrzeg –Gdynia Główna w zestawieniu: jeden wagon klasy 1, wagon gastronomiczny oraz cztery wagony klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Pociąg EIP 3802 relacji Kraków Główny- Kołobrzeg na odcinku Gdynia Główna- Kołobrzeg w zestawieniu: jeden wagon klasy 1, wagon gastronomiczny oraz cztery wagony klasy 2 w tym wagon przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Za utrudnienia przepraszamy.

Przewoźnika zapytaliśmy dlaczego tak się dzieje? Oto stanowisko PKP Intercity:

W związku z brakiem możliwości skierowania pojazdów ED-250 w relacji z Warszawy Zachodniej/Gdyni Głównej do Kołobrzegu (EIP 1840, EIP 8140, EIP 8302, EIP 3802), PKP Intercity, dla zachowania ciągłości podróży, od ostatniego weekendu (23-24 czerwca br.) uruchomiło składy wagonowe w kategorii EIC z uwzględnieniem w ich zestawieniu wagonu barowego oraz wagonu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponadto przewoźnik wprowadził szybką ścieżkę zwrotu, co ułatwi szybsze uzyskanie wyrównania w cenach biletów pomiędzy Express InterCity Premium a Express InterCity: na pokładzie został wygłoszony komunikat, aby zapoznać się z materiałem umieszczonym w wagonach; w wagonach w miejscach dostępnych dla pasażerów został wywieszony komunikat (w załączeniu treść); pasażer musi wysłać wniosek na specjalną skrzynkę wyrownanie@intercity.pl a w treści zgłoszenia podaje tylko numer biletu i numer konta oraz imię i nazwisko. Następnie pasażer otrzyma zwrot różnicy w cenie biletu między EIP a EIC. Podróżny dostanie odpowiedź na maila z informacją, iż zlecono zwrot środków – poinformowało nas Biuro Prasowe PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Kołobrzeg
EIP