TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Wagony WARS-u komisyjnie zdyskwalifikowane
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.10.2018 11:57:06 3 komentarze
Wagony WARS-u komisyjnie zdyskwalifikowane

Jaka jest przyczyna nagminnych braków wagonów gastronomicznych w EIC? Takie pytanie ministrowi Andrzejowi Adamczykowi zadał poseł Ryszard Petru.

Jaka jest przyczyna nagminnych braków wagonów gastronomicznych w EIC? Takie pytanie ministrowi Andrzejowi Adamczykowi zadał poseł Ryszard Petru.

W swojej interpelacji stwierdził, że brak wagonów nie jest rekomendowany obniżką cen, a także nie jest podawany wcześniej do informacji.

W odpowiedzi wiceminister Andrzej Bittel napisał, że przyczyną niższej obecnie dostępności wagonów gastronomicznych jest wyłączenie z eksploatacji, tj. od października 2017 r. do dnia dzisiejszego, 6 wagonów – na 14 lat przed terminem wynikającym z cyklu utrzymaniowego. Wagony te zostały komisyjnie zdyskwalifikowane z dalszej eksploatacji. W celu poprawy sytuacji w tej grupie wagonów, PKP Intercity w lipcu 2018 r. ogłosiło postępowanie na wykonanie modernizacji 10 wagonów, które po wykonaniu naprawy będą wagonami gastronomicznymi i uzupełnią ofertę przewoźnika w tym zakresie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WARS
PKP Intercity
wagon
 • Sebastian Pioro – 09.10.2018

  Brak warsu bo nie ma obsługi 😂😂😂😂 czyli cięcie kosztów...

 • Jan Grzywacz – 09.10.2018

  Płać grubą kasę za bilet i zabieraj kanapki, kawę czy wodę z domu :D Prestiż według PKP

 • Marcin Gutowski – 09.10.2018

  Ten problem istnieje zawsze.

 • Maciej Tomaszewski – 09.10.2018

  Zdyskwalifikowane? W sensie, że z jakiegoś powodu zabroniono ich dalszej eksploatacji i nie można ich nawet naprawić, tylko muszą zostać skasowane?

 • DarekP – 09.10.2018

  Czy można by było poznać więcej szczegółów, jakie konkretnie wagony zdyskwalifikowano? Sam fakt miał miejsce rok temu, a sprawa wypływa dopiero dziś? Co co chodzi? W w przetargu na te 10 wagonów gastronomicznych jedyna oferta FPS przekroczyła budżet o ponad 17%, a powstanie 1 wagonu kosztuje ponad 6 mln brutto, a to ponad 40% więcej, niż 2 lata temu chciała z a analogiczny zakres Pesa.

 • Tomasz Potoczny – 10.10.2018

  Dlaczego skasowano wagony na 14 miesięcy wcześniej i potem ogłoszono przetarg? Nie można było ogłosić przetargu a te mogły sobie jeszcze jeździć te 14 miesięcy

 • Damian Kazimierczak – 10.10.2018

  Dyskwalifikacja wagonów restauracyjnych to tylko jakiś powód oficjalny rozwiązania problemu taborowego. Ceny w Warsie kosmiczne a więc zyski nie pokrywały kosztów eksploatacji . Kiedyś nawet w jednostkach elektrycznych typu ED72 gdzie był mały bufet, wagon restauracyjny czy barowy powinien być standardowy w opcji bar/ restaurant w jednym wagonie a cenowo powinno być nie co ale to nie co drożej niż na ulicy + koszta manipulacyjne związane z obsługą a nie zaporowe. Wówczas duże zainteresowanie skutkowało by dążeniem do rozwiązania problemu braku wagonów. Ta metoda od dawna jest sprawdzona.

 • Dariusz Świerczek – 10.10.2018

  Brak WARS-u, czyli na podróż własny prowiant i po problemie - przynajmniej wiadomy będzie powód ewentualnego rozwolnienia 😉😅

 • mb7375 – 10.10.2018

  14 lat czy 14 miesięcy ???Jeżeli 14 lat to ledwo 6 lat po naprawie głównej ? czyli wagony po p5 z 2012 roku ?

 • DarekP – 11.10.2018

  Problem prawdopodobnie dotyczy wagonów REST (XBWR), zmodernizowanych w latach 2009-2010.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.