TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W weekend wystawa makiet kolejowych w Szczecinie
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.02.2020 15:45:42
W weekend wystawa makiet kolejowych w Szczecinie

Grupa CSL wspiera coroczną Wystawę Makiet Kolejowych. Będzie można zobaczyć specjalne "kontenery" przygotowane dla CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

Grupa CSL wspiera coroczną Wystawę Makiet Kolejowych. Będzie można zobaczyć specjalne "kontenery" przygotowane dla CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

Już 22 i 23 lutego w  Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie odbędzie się siódma edycja Wystawy Makiet Kolejowych. Od kilku dni trwają przygotowania, które zakończą się niezwykłą wystawą pokazującą pociągi, łącznice kolejowe, torowiska oraz wiadukty w skali mini, ale odzwierciedlone niemal 1:1. Jak mówi organizator wystawy Wojciech Kowalski wystawa to efekt wielkiej pasji grupy mieszkańców naszego miasta. Wystawa każdego roku gromadzi setki widzów i gości z całej Polski. Wśród prezentowanych makiet nie zabraknie także miniatur, które przyjechały z innych miast. W tym roku partnerem imprezy jest Grupa CSL, która podczas wystawy prezentować będzie projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

Na wystawie będzie można zobaczyć zarówno modele lokomotyw jak i samochodów. Planowane są warsztaty dla najmłodszych. Tradycyjnie nie zabraknie przejażdżek kolejką ogrodową. Na wystawie znajdą się również stoiska z materiałami i akcesoriami modelarskimi. Wystawa będzie mieć miejsce już w weekend: 22 i 23 lutego 2020 w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie.  Jak mówi Wojciech Kowalski, organizator wydarzenia i członek Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei wystawa ma na celu odkrywanie tajemnic kolei. Co roku staramy się przygotować zupełnie nowe części naszej makiety. Przyjeżdżają do nas także goście z Polski, którzy przynoszą do Szczecina kawałki swojego kolejowego świata. W roku 2020 zupełnie nowe trzy elementy wystawy. Przygotowaliśmy także stanowiska warsztatowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi Wojciech Kowalski. Przygotowaliśmy do złożenia lokomotywę modelu ST43, będą tam wagony cysterny, wagon węglarka czy wagon chłodnia. To będzie świetna zabawa dla całych rodzin – dodaje organizator wydarzenia.

Wystawa makiet kolejowych, którą będzie można zobaczyć w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół numer 4 to gigantyczna konstrukcja na którą składa się blisko 15 metrowy model zelektryfikowanej linii kolejowej. To nie jest maleństwo, wszystko musimy przetransportować, zmontować i pilnować w czasie trwania wystawy. Stacji jest kilka, wszystko to jest efektem naszej wielkiej pasji i ciężkiej pracy przez cały rok. Najbardziej skomplikowane jest przygotowanie elektryfikacji, pociągi poruszają się po torach, wjeżdżają w tunele, zatrzymują się na przystankach. Jest to skomplikowany układ, który pokazuje jak wspaniałą pasją jest kolej – mówi Wojciech Kowalski.

Partnerem w organizacji wydarzenia jest Grupa CSL. Kontenery z logotypem CSL w wersji mini będziecie mogli zobaczyć podczas wystawy makiet kolejowych. Jako firma prężnie działająca w logistyce nie mogliśmy przejść obok tej wystawy obojętnie – mówi Przemysław Hołowacz. Będziemy prezentować podczas wystawy nasz projekt CCIC Intermodal Depo Dunikowo, czyli projekt łączący kolej, transport, logistykę, informatykę i wiele innych rozwiązań i sprawi, że gospodarczy rozwój województwa zachodniopomorskiego będzie jeszcze bardziej dynamiczny. Zapraszamy do rozmów z naszymi przedstawicielami, którzy będą obecni podczas wystawy – zapowiada Przemysław Hołowacz, Prezes Zarządu CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

Zwiedzanie wystawy  będzie możliwe w sobotę 22 lutego w godz. 12-17, oraz w niedzielę 23 lutego w godz. 10-14.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
makieta
Szczecin
wystawa