TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W WARS-ie jest dobre jedzenie, kontroli nie będzie
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2018 08:59:02
W WARS-ie jest dobre jedzenie, kontroli nie będzie

W odniesieniu do zarzutu co do pogorszenia jakości posiłków podawanych przez WARS na pokładach pociągów Pendolino, wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że badania dotyczące standardu oferowanych usług są prowadzone regularnie.

W odniesieniu do zarzutu co do pogorszenia jakości posiłków podawanych przez WARS na pokładach pociągów Pendolino, wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że badania dotyczące standardu oferowanych usług są prowadzone regularnie.

Zgodnie z wynikami badań ankietowych zrealizowanych w kwietniu 2018 przez PKP Intercity pokazują, że zdaniem niemal wszystkich respondentów, usługi dodatkowe oferowane w I klasie EIP wpływają pozytywnie na standard podróżowania tymi pociągami. Usługi świadczone w EIP osiągają wysoki poziom satysfakcji pasażerów, który rośnie od lutego 2017r. (od 86% do 94% zadowolonych). Co trzeci podróżny deklaruje zdecydowaną satysfakcję z usługi "Płatny posiłek w EIP". Czterech na pięciu badanych wyraziło zadowolenie, a 31% zdecydowaną satysfakcję. Tylko 4% klientów wyraża negatywną ocenę.

Jak podaje Bittel spółka WARS konsekwentnie prowadzi działania pozwalające usprawnić serwis, nie tylko w kategorii EIP. Regularnie wprowadzane są zmiany w menu sprzedażowym, tak aby dostosowywać ofertę do preferencji Pasażerów oraz bieżących trendów w gastronomii. Prowadzimy także regularne szkolenia dla Załóg Franczyzowych, których celem jest podnoszenie umiejętności dotyczących prawidłowego przygotowania posiłków, obsługi gości w restauracji oraz utrzymywanie wysokich standardów usług świadczonych przez WARS na pokładach pociągów PKP Intercity.

W odniesieniu do kwestii działania aplikacji mWARS Bittel poinformował, iż aplikacja ta dostępna jest w określonych pociągach kategorii IC oraz EIC. Nie jest ona dostępna w składach Express Intercity Premium ze względu na brak możliwości nawiązania połączenia z siecią internetową. W momencie kiedy składy zostaną wyposażone w instalację urządzeń Wi-Fi, Spółka WARS będzie sukcesywnie udostępniać usługę również w tych pociągach.

Bittel przypomniał też, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl, że w dniu 28 sierpnia 2018 r. została zawarta umowa między PKP Intercity i spółką ALSTOM KONSTAL, która będzie odpowiedzialna za instalację Wi-Fi i utrzymanie podzespołów do obsługi bezprzewodowego internetu w 20 składach Pendolino ED250 jeżdżących w ramach kategorii Express Intercity Premium. Zgodnie z harmonogramem prac, pierwsze składy Pendolino wyposażone w Wi-Fi będą dostępne jeszcze w tym roku, zaś do listopada 2019 r., wszystkie pojazdy powinny posiadać zainstalowane urządzenia.

Dalej Bittel podał, że Spółka WARS kładzie duży nacisk na implementację nowoczesnych rozwiązań wpływających na zwiększanie komfortu Pasażerów w podróży pociągiem. W myśl tej idei została uruchomiona aplikacja mWARS.

Wiceminister zaznaczył też, że w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, spółka WARS nie otrzymuje środków publicznych w formie dotacji i z tego względu Minister Infrastruktury nie ma podstaw prawnych do zarządzenia kontroli wydatkowania przez nią środków pozyskiwanych w ramach prowadzonej przez spółkę działalności gospodarczej. Skarb Państwa, jako mniejszościowy akcjonariusz WARS SA, w ramach Zwyczajnych Walnych Zgromadzeń dokonuje oceny sprawozdań finansowych Spółki, badanych uprzednio przez biegłych rewidentów. Natomiast bieżący i stały nadzór nad działalnością Zarządu WARS S.A. sprawuje Rada Nadzorcza Spółki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WARS
PKP Intercity
Ministerstwo Infrastruktury
Andrzej Bittel