TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W wakacje Jantar pogoni Neptuna
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 18:15:26 6 komentarzy
W wakacje Jantar pogoni Neptuna

Od nowego rozkładu jazdy EIC Jantar nie będzie prowadził już wagonów do Kołobrzegu. W składzie znajdą się tylko te do Helu i Gdyni.

Od nowego rozkładu jazdy EIC Jantar nie będzie prowadził już wagonów do Kołobrzegu. W składzie znajdą się tylko te do Helu i Gdyni.

Do Kołobrzegu pojedzie natomiast EIC Neptun. Oba pociągi będą odjeżdżać z Warszawy w odstępie zaledwie kilku minut. Jak udało nam się ustalić koncepcja z wagonami do Helu i Kołobrzegu nie sprawdziła się. W ubiegłe wakacje Jantar łapał opóźnienia, głównie z powodu konieczności formowania składu na stacji Gdynia Główna. W przyszłym roku takich przypadków już nie powinno być. Pasażerowie z Helu nie będą czekali na tych z Kołobrzegu. I odwrotnie. Nawet w przypadku spóźnienia jednego z pociągów ten drugi będzie mógł wyruszyć punktualnie. Rozwiązanie wydaje się zatem sensowne, tym bardziej, że pociągi będą odjeżdżać do Warszawy w odstępie ponad godziny.

Ale. Rano oba pociągi będą kursować w odstępie zaledwie ośmiu minut. Neptun do Kołobrzegu ma startować o 7:11, zaś Jantar do Helu o 7:19. W przypadku opóźnienia pierwszego z nich drugi też może być opóźniony. Będziemy mieli swego rodzaju gonitwę, Jantar będzie gonił Neptuna.

W drodze powrotnej odstęp jest większy, problem więc teoretycznie nie istnieje. Jantar odjedzie z Gdyni 17:02, Neptun później, bo o 18:13.

I rzut oka na zestawienia. Oba pociągi mają być prowadzone lokomotywami EP09. Neptun na całej trasie, Jantar zaś do/z Gdyni. Do Helu pojedzie Nurek. W składzie Neptuna będziemy mieli sześć wagonów 2 klasy, jeden 1 klasy i WARS. W Jantarze do/z Helu pojedzie pięć wagonów 2 klasy, jeden 1 klasy i WARS. Skład do/z Gdyni uzupełnią cztery wagony, trzy 2 klasy i jeden 1.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EIC
PKP Intercity
Gdynia
Hel
Kołobrzeg
 • gutek – 22.11.2017

  to dobra decyzja gdyż w wekenndy Jantar był zapełniony do granic a w ogóle w dniu wyjazdu w Pendolinach brakowało miejsc

 • www – 22.11.2017

  Decyzja dobra, ale pewnie i tak pewnie nie dadzą rady obsłużyć wszystkich zainteresowanych. W ludzkich warunkach jazdy.

 • Radomiak – 22.11.2017

  Oni przynajmniej coś robią. A takie PR? Na helskiej znowu będzie tłok jak wiadomo co.

 • nostalgia – 23.11.2017

  Kiedyś Neptun miał 16 wagonów, a do Kołobrzegu jeździł jeszcze 9-wagonowy pospieszny z całkowitą rezerwacją miejsc przez Brodnicę Chojnice Szczecinek. I dlaczego dziś nie doczepią do kołobrzeskiego grupy 3-4 wagonów do Ustki ?

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Przywrócić Bory Tucholskie z Lublina przez Łuków,Wawę,Nasielsk,Sierpc,Toruń,Bydgoszcz,Chojnice,Szczecinek do Kołobrzegu!i zlikwidować tą chorą kosmiczną taryfę EX dla bogaczy - Neptun i Jantar powinien być jako IC.

 • turysta – 24.11.2017

  Mam nadzieje , że w wakacje będzie można kupić bez problemu bilet na miejsce sypialne lub do leżenia , bo w tym roku była tragedia. Biletów 30 dni wcześniej po północy już brakowało! W stosunku do osób odpowiedzialnych za przygotowanie wagonów sypialnych i kuszetek powinny być wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!