TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Tłokach samochód wjechał pod pociąg
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2020 13:15:58
W Tłokach samochód wjechał pod pociąg

Po zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem na przejeździe w miejscowości Tłoki (Wielkopolskie) wstrzymano ruch kolejowy na trasie między Wolsztynem a Poznaniem.

Po zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem na przejeździe w miejscowości Tłoki (Wielkopolskie) wstrzymano ruch kolejowy na trasie między Wolsztynem a Poznaniem. W zdarzeniu, do którego doszło w poniedziałek przed godz. 11, nikt nie ucierpiał.

Oficer prasowy policji w Wolsztynie asp. sztab. Wojciech Adamczyk poinformował PAP, że przed godz. 11 kierująca autem osobowym zatrzymała się przed przejazdem kolejowym, jednak przód samochodu wystawał nad skrajnią torów i przejeżdżający szynobus uderzył w pojazd. "Ani kierująca ani nikt z pociągu nie ucierpiał w zderzeniu. Kobieta była trzeźwa. Dostała 500 zł mandatu" – powiedział.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że ruch kolejowy na trasie pomiędzy Wolsztynem a Poznaniem został wstrzymany. "Na miejscu pracuje komisja, która wyjaśni okoliczności zdarzenia. Dla podróżnych między Wolsztynem a Rakoniewicami wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane na peronach i w pociągach przez drużyny konduktorskie" – powiedział.

Jak udało nam się ustalić w zderzeniu brała udział jednostka SA139-009. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wielkopolska
przejazd kolejowy
Wolsztyn
Poznań
wypadek