TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W sprawie Warszawy Głównej trwa analiza. Jak długo?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.12.2017 11:30:32 3 komentarze
W sprawie Warszawy Głównej trwa analiza. Jak długo?

PKP Polskie Linie Kolejowe analizują złożone oferty na przebudowę nieczynnej stacji Warszawa Główna - poinformowały PKP PLK w przesłanym PAP komunikacie.

PKP Polskie Linie Kolejowe analizują złożone oferty na przebudowę nieczynnej stacji Warszawa Główna - poinformowały PKP PLK w przesłanym PAP komunikacie.

"PKP Polskie Linie Kolejowe przeanalizują złożone oferty i wybiorą najkorzystniejszą" - informuje zarządca infrastruktury kolejowej. W przetargu na przebudowę stacji wpłynęły dwie oferty, które zostały złożone przez Budimex i Trakcję. Pierwsza z nich opiewa na prawie 106,6 mln zł, a duga na niemal 99,5 mln zł brutto. Budimex zadeklarował, że zrealizuje inwestycję w ciągu 23 miesięcy, a Trakcja, że wystarczy jej na to 18 miesięcy licząc od daty rozpoczęcia.

Zamawiający zamierza przyznać na sfinansowanie zamówienia 98,2 mln zł brutto.

To drugi przetarg, który PKP PLK ogłosiły na przebudowę warszawskiej stacji. Pierwszy, ogłoszony w maju tego roku, nie został rozstrzygnięty, gdyż złożone oferty znacznie przewyższały kosztorys.

Według wcześniejszych zapowiedzi PKP PLK przebudowa Warszawy Głównej ma się zakończyć do 2020 roku. Dzięki przebudowie możliwa będzie obsługa pociągów jadących do Warszawy od strony zachodniej. Stacja Warszawa Główna Osobowa obsługiwała pociągi dalekobieżne do roku 1997.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
Warszawa Główna
  • dziobak250 – 07.12.2017

    Stacja zakończyła obsługę pociągów dalekobieżnych znacznie wcześniej niż 1997.Do 1997 obsługiwane były połączenia osobowe.

  • www – 07.12.2017

    Tak właściwie to który przewoźnik chce kończyć swoje kursy na Głównej? Jeżeli dalej chcą budować w oddaleniu od Towarowej to może to nie mieć sensu. A już na pewno nie chodzi o budowę tego co jest na wizualizacji, bo to dawno i nieprawda.

  • T – 08.12.2017

    Oprócz połączeń osobowych z głównej jeździły też pociągi specjalne które istotnie były dalekobieżne. Sam jechałem czymś takim na kolonie zimowe jakoś w latach 90tych

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.