TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W sobotę drzwi otwarte Kolei Dolnośląskich
KD InfoRail.pl - Opublikowano: 24.05.2017 14:16:16 1 komentarz
W sobotę drzwi otwarte Kolei Dolnośląskich (foto: KD)

Nowoczesne pociągi, darmowy dojazd oraz atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Już w sobotę w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy rozpocznie się kolejna edycja "Drzwi otwartych KD".

Nowoczesne pociągi, darmowy dojazd oraz atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Już w sobotę w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy rozpocznie się kolejna edycja "Drzwi otwartych KD".

Podczas imprezy będzie można zwiedzić i poznać tajemnice elektrycznych zespołów trakcyjnych, takich jak nowoczesny "Impuls", czy EN57 "Endolino". Nie zabraknie również pociągów spalinowych najnowszej generacji znajdujących się w taborze regionalnego przewoźnika, jak na przykład SA 139. Uczestnicy sobotniego spotkania będą mogli porozmawiać z pracownikami Kolei Dolnośląskich, poznać sekrety pracy kolejarza oraz zrobić sobie zdjęcie w fotelu maszynisty.

Wszystko, co robimy jako Koleje Dolnośląskie, robimy dla naszych pasażerów. Każdego dnia dowozimy do pracy, szkoły i domu tysiące podróżnych. "Drzwi otwarte" to doskonała okazja, by "od kuchni" pokazać, jak funkcjonujemy – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich. Odwiedzający będą mieli możliwość bliżej poznać pracowników Kolei Dolnośląskich, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszych pociągów. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do udziału w sobotniej imprezie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Jak przystało na imprezę najnowocześniejszego przewoźnika regionalnego w Polsce, mieszkańcy okolic Legnicy i Wrocławia nie muszą martwić się o transport na wydarzenie. Dla chętnych zostaną uruchomione darmowe pociągi specjalne. Na linii Legnica – Malczyce – Miłkowice – Legnica przewidziano dwa kursy o godzinie 11:35 i 15:30. Natomiast podróżni ze stolicy Dolnego Śląska dojadą do Legnicy ze stacji Wrocław Główny o 13:30. Pociąg powrotny wyruszy z Legnicy o godzinie 17:23.

Na najmłodszych czeka nie tylko zwiedzanie pociągu i rozmowy z kolejarzami, ale również zabawy z animatorami czy słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

"Drzwi otwarte KD" rozpoczną się w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy przy ul. Pątnowskiej 1 w sobotę, 27 maja, o godzinie 13:00 i potrwają do godziny 17:00.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie. Legnica
  • xxx – 27.05.2017

    Pozdrawiam beton z węglińca. Szczególnie niemiła postać która psuje wizerunek kd.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.