TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W połowie marca rusza budowa wiaduktu nad linią kolejową w Ostródzie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.03.2018 12:35:29
W połowie marca rusza budowa wiaduktu nad linią kolejową w Ostródzie

W połowie marca w Ostródzie rozpoczyna się budowa wiaduktu nad linią kolejową Poznań - Skandawa, który umożliwi bezkolizyjny ruch pociągów oraz samochodów i pieszych.

W połowie marca w Ostródzie rozpoczyna się budowa wiaduktu nad linią kolejową Poznań - Skandawa, który umożliwi bezkolizyjny ruch pociągów oraz samochodów i pieszych.

Obecnie ruch samochodów i pieszych w centrum Ostródy jest wstrzymywany każdorazowo na czas przejazdu pociągów. Jak powiedział PAP burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, wiadukt za 26 mln zł ma powstać do grudnia tego roku. Obecnie w Ostródzie linia kolejowa przebiega przez centrum miasta i w czasie, gdy przejeżdżają pociągi, wstrzymywany jest ruch samochodów, nawet trzy razy w ciągu godziny.

"O budowę wiaduktu władze miasta zabiegały od 50 lat. Przed każdymi wyborami budowa przeprawy stawała się przedwyborczą obietnicą, ale przez lata nic się nie działo" - powiedział Najmowicz.

We wrześniu ubiegłego roku władze miasta podpisały umowę z firmą Budimex S.A., która zaprojektowała i wybuduje wiadukt nad linią kolejową Poznań - Skandawa. Inwestycja umożliwi przebudowę całego układu komunikacyjnego drogowo-kolejowego w mieście.

Obecnie trwają już przygotowania do rozpoczęcia inwestycji, a od 15 marca zostanie zamknięty przejazd przez linię kolejową. Wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych. Większość prac związanych z inwestycją dotyczy przebudowy infrastruktury podziemnej, dopiero po przebudowie sieci rozpocznie się właściwa budowa wiaduktu.

Według burmistrza budowa przeprawy nad torami ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Ostródy. Bezkolizyjny przejazd zapewni szybki dojazd karetek pogotowia do wzywających pomocy. "Przeprawa nad torami w centrum miasta stanie się bypassem dla obwodnicy Ostródy, w razie wypadku czy katastrofy" - wyjaśnił burmistrz.

Budowa wiaduktu ma kosztować 26 mln zł; połowę kosztów poniesie samorząd, który zabiega także o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Infrastruktury.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wiadukt
Ostróda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.