TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W PESIE trwa budowa pierwszych Elfów 2
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2017 09:37:38 4 komentarze
W PESIE trwa budowa pierwszych Elfów 2 (wiz. PESA)

W Bydgoszczy trwa budowa Elfów 2. Pierwsze egzemplarze są w tej chwili na hali montażu ? mówi nam Jerzy Berg, szef Marketingu Przewozów Krajowych PESY.

W Bydgoszczy trwa budowa Elfów 2. Pierwsze egzemplarze są w tej chwili na hali montażu ? mówi nam Jerzy Berg, szef Marketingu Przewozów Krajowych PESY.

PESA buduje pociągi dla Kolei Śląskich. Jak zapowiada Jerzy Berg pierwszy z nich będzie gotowy już w kwietniu. Wówczas ma wyjechać z fabryki. Rozpoczną się tym samym testy homologacyjne. Drugi pociąg będzie gotowy w maju.

Cały proces produkcji pociągów został rozpoczęty ? mówi Jerzy Berg. Zamknięte zostały uzgodnienia z klientem, dotyczące kwestii technicznych. To na obecną chwilę nasze najważniejsze zadanie. Na tym się skupiamy ? podkreśla dyrektor z PESY.

Czy zatem wszystko idzie zgodnie z planem? Jerzy Berg wyjaśnia, że odchylenia od planu zdarzają się. Próbujemy jednak te odchylenia okiełznać, tak, żeby można było wejść na założony plan. Realizujemy obecnie trzy kontrakty, dla Kolei Śląskich, dla Podkarpacia i dla Przewozów Regionalnych. Wszystko musi zazębiać się ? stwierdza Jerzy Berg. Dyrektor PESY informuje również, że zamówienia te obejmują dostawę Elfów 2. Zaznacza jednocześnie, że różna jest konfiguracja pociągów.

Przypomnijmy, że Podkarpacie zamówiło pojazdy trzyczłonowe, Przewozy Regionalne zaś dwuczłonowe. Koleje Śląskie, które wraz z tamtejszym Urzędem Marszałkowskim, są obecnie największym klientem PESY, zakontraktowały pojazdy o różnych długościach. Przewoźnik ten będzie też pierwszym, dla którego bydgoska firma wyprodukuje Elfa 2. Pojazdy zostaną dostarczone w wersjach dwu, trzy i czteroczłonowej. Umowa została podpisana w październiku 2016 roku. Zarówno Koleje Śląskie, jak i Urząd Marszałkowski, skorzystali z opcji na kolejne jednostki. Łącznie zatem w regionie pojawi się 19 Elfów 2.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Elf 2
Koleje Śląskie
 • kowal – 28.03.2017

  Żadnych przecieków na razie nie widziałem, żadnych zdjęć, więc trzeba im przyznać, że tym razem udaje się trzymać tajemnice ;) Dobrze wiedzieć, że już w kwietniu ciekawość zostanie zaspokojona.

 • maciej12991 – 28.03.2017

  Sam jestem ciekaw tego pojazdu.

 • Tnb – 28.03.2017

  i tak się nie wyrobią na czas z dostawami.

 • Wafel – 29.03.2017

  Ciekawe jak będzie wyglądał w kolorach przewoźnika

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!