TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W październiku linia obwodowa gotowa do obsługi pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.07.2018 13:47:29
W październiku linia obwodowa gotowa do obsługi pasażerów

W październiku na linię obwodową w Warszawie wrócą pociągi – poinformowały dziś PKP PLK. Pasażerowie pojadą między Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską i skorzystają z nowych przystanków.

W październiku na linię obwodową w Warszawie wrócą pociągi – poinformowały dziś PKP PLK. Pasażerowie pojadą między Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską i skorzystają z nowych przystanków.

W najbliższą niedzielę na wyremontowane tory wjadą lokomotywy, które przetestują wytrzymałość wiaduktów. Podczas tych prób, z wykorzystaniem stutonowej maszyny, specjalna aparatura zmierzy i sprawdzi parametry obiektów. Wszystko w celu potwierdzenia założeń i wymagań technicznych, m.in. dotyczących szybszych przejazdów i cięższych składów. Po zakończeniu prac statycznych zaplanowane są przejazdy pociągów z różną prędkością. Na linii obwodowej pociągi będą kursować z prędkością do 80 km/h.

Na wszystkich przystankach prac zmierzają już ku końcowi. Są ławki, zadaszenia, informacja pasażerska, oświetlenie czy kosze na śmieci. Na linii natomiast położono nowe tory i rozciągnięto już sieć trakcyjną. Zgodnie z deklaracją wykonawcy wszystkie prace mają zakończyć się do połowy sierpnia. Następnie rozpoczną się odbiory techniczne.

Równocześnie trwa projektowanie przystanku Warszawa Powązki. To nowy przystanek, który ma powstać w 2019 roku. PKP PLK wybudują także kładkę dla pieszych łączącą Wolę z Żoliborzem.

Budowa dodatkowego przystanku może niestety wiązać się z utrudnieniami w ruchu pociągów. Możliwe są nawet całkowite zamknięcia linii dla ruchu pociągów.

Przypomnijmy, że linia obwodowa ma przejąć znaczną część ruchu podczas remontu linii średnicowej. Wówczas pojadą tędy pociągi dalekobieżne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
linia obwodowa
remont
  • Marcin Orysiak – 27.07.2018

    Czyli otworzą a potem zamkną?

  • Marcin Orysiak – 27.07.2018

    Dość mocna przedłuża się to projektowanie przystanku PKP Powązkowska. O kładce wiadomo już przynajmniej od dwóch miesięcy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.