TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W nowym rozkładzie jazdy dodatkowe połączenie z Polski Wschodniej do Szczecina?
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.07.2018 10:37:06
W nowym rozkładzie jazdy dodatkowe połączenie z Polski Wschodniej do Szczecina?

Rozważane jest uruchomienie w rozkładzie jazdy 2018/2019 nowego połączenia zapewniającego bezpośrednią komunikację mieszkańcom powiatu hrubieszowskiego, zamojskiego i krasnostawskiego z Lublinem, Warszawą, Bydgoszczą i Szczecinem – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

Mając na uwadze trudności komunikacyjne, na jakie napotykają mieszkańcy woj. lubelskiego, rozważane jest uruchomienie w rozkładzie jazdy 2018/2019 nowego połączenia zapewniającego bezpośrednią komunikację mieszkańcom powiatu hrubieszowskiego, zamojskiego i krasnostawskiego z Lublinem, Warszawą, Bydgoszczą i Szczecinem – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

Jak podał PKP Intercity zapewniają bezpośrednie połączenie pasażerskie na terenie województwa lubelskiego realizując przewozy w relacjach: Warszawa - Łuków - Terespol, Warszawa - Łuków - Lublin - Chełm, Rzeszów - Stalowa Wola - Zamość - Hrubieszów. Z uwagi na modernizację infrastruktury kolejowej nieprzejezdne są obecnie linia kolejowa nr 7 na odcinku Lublin - Pilawa oraz nr 68 na odcinku Lublin - Stalowa Wola. Zamknięcie tych linii spowodowało, że część pociągów skierowano na trasę objazdową oraz wprowadzono autobusową komunikację zastępczą, co miało znaczący wpływ na zakres oferty w tym regionie.

Po zakończeniu prac inwestycyjnych i oddaniu powyższych linii do eksploatacji z parametrami zgodnymi z założeniami projektowymi PKP Intercity planują zmiany w ofercie połączeń na Lubelszczyźnie. Docelowo na trasie Lublin - Dęblin - Warszawa Przewoźnik chce zapewnić cogodzinny cykl kursowania pociągów, oferując na tej trasie 15 par pociągów. Na linii nr 68 między Lublinem a Kraśnikiem i Stalową Wolą Przewoźnik planuje uruchomienie 4 par pociągów. Wprowadzenie tych zmian uzależnione jest jednak od terminu zakończenia inwestycji przez zarządcę infrastruktury PKP PLK. Ponadto planowane jest utrzymanie kursowania pociągów na linii nr 30 w liczbie 3 par pociągów w dobie i 1 pary na trasie Hrubieszów - Stalowa Wola - Rzeszów. Przewoźnik planuje także zapewnienie obsługi linii nr 7 na odcinku Lublin - Chełm 3 parami połączeń.

Bittel zaznacza, że pociągi uruchamiane przez przewoźnika na Lubelszczyźnie mają co do zasady deficytowy charakter i objęte są finansowaniem w ramach umowy PSC.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Szczecin
PKP Intercity